כחצי שנה בלבד אחרי השקת המכשיר הראשון בסדרה, מותג הטלפונים Nubia מבית ZTE חשף באירוע שנערך היום בסין את הדור השני של מכשירי הגיימינג הניידים שלו, Red Magic Mars, ומלבד שדרוגים מתבקשים למפרט הוא כולל לראשונה כפתורים ייעודיים לשליטה על משחקים.

כאמור, מפרט המכשיר עבר שדרוג מתבקש, מ-Snapdragon 835 ל-Snapdragon 845 בעל שמונה ליבות, שארבע מהן מגיעות למהירות 2.8 גיגה-הרץ והארבע האחרות למהירות 1.7 גיגה-הרץ, זיכרון שמגיע לנפח של 10 גיגה בייט בדגם היקר ביותר ואחסון שמגיע עד 256 גיגה-בייט. עם זאת, המסך נשאר IPS בגודל 6 אינצ' ואבחנה של 2,160×1,080 פיקסלים בלבד.

https://www.youtube.com/watch?v=kPJwAOIHuO0

אך הייחוד המרכזי של המכשיר, מעבר לעיצוב ייחודי למדי הכולל פס LED צבעוני במרכז הגב, הוא המחשבה שהושקעה כדי להתאים אותו לשימוש במשחקים: בתוך המכשיר מותקנים שני צינורות קירור, למניעת התחממות בזמן שימוש במשחקים כבדים, ובצד הימני של המכשיר שני אזורים רגישים למגע, המשמשים כ"כפתורי כתף" (R1 ו-L1 בבקרי משחק), וכוללים מנועי רטט המדמים תחושת לחיצה פיזית. בעבר כבר ייצרה Nubia מכשירים הרגישים למגע בצידיהם, אך עד כה נראה שהתכונה הזו היתה לא יותר מגימיק נחמד.

Image result for Nubia Red Magic Mars

בנוסף, כולל המכשיר מתג פיזי, המזכיר את אלה של מכשירי iPhone ו-OnePlus הישנים, שמכניס את הטלפון למצב "נא לא להפריע" כדי שהתראות שונות לא יפריעו למשחק. כמו כן יש לו רמקולים סטריאופוניים עם תמיכה בקול היקפי בתקן DTS 7.1. הוא מגיע עם מפצל USB-C המאפשר להטעין אותו תוך כדי האזנה באוזניות בחיבור 3.5 מילימטר, כמו גם אוזניות In-Ear עם חיבור למיקרופון בתצורת מדונה. שני בקרים אלחוטיים ניתנים להצמדה לצידי המכשיר כדי להוסיף לו כפתורים פיזיים.

קרא עוד:  דיווח: לפיקסל 4 לא יהיה אף כפתור פיזי וגם לא מגרעת

מסיבה כלשהיא, המצלמה האחורית דווקא שונמכה, מ-24 מגה-פיקסל עם מפתח צמצם f/1.7 ל-16 מגה-פיקסל עם מפתח צמצם f/1.8. המצלמה הקדמית נותרה עם חיישן 8 מגה-פיקסל. הסוללה היא בקיבולת של 3,800 מיליאמפר/שעה.

המכשיר צפוי להתחיל להימכר בסין בחודש הבא, עם מערכת ההפעלה Red Magic OS 1.6 המבוססת על אנדרואיד 9. הוא יגיע בצבעים שחור ואדום. מחירו: 2,700 יואן (כ-1,450 שקל) לגרסה בעלת 6 גיגה זיכרון ו-64 גיגה אחסון, 3,200 יואן (כ-1,720 שקל) לגרסת 8 גיגה זיכרון ו-128 גיגה אחסון ו-4,000 יואן (כ-2,150 שקל) ל-10 גיגה זיכרון ו-256 גיגה אחסון.