עם שחרורו של ה-iPhone 4S, הוצגה לנו גם החידוש האחרון במערכת, העוזרת הוירטואלית  Siri, אך עם זאת, באה האכזבה בשל העובדה ש-Siri נשארה בלעדית ל-iPhone 4S ולא תגיע למכשירים קודמים. כשאפל עושה משהו שלא לרוחם של הצרכנים, יש את הפתרון המוכר ביותר – חנות ה-Cydia.

הפריצה, כפי שכולכם בוודאי יודעים, מאפשרת לעשות דברים שונים ומגוונים עם המכשיר, כאלו שאפל לא כללה במערכת הגן הסגור שלה. גם בעניין של Siri, הפריצה יצאה לעזרתנו כאשר ניסתה להביא, ללא הצלחה מרובה, את העוזרת הקולית גם למכשירים הישנים. בנושא הזה, אפל היו מעט יותר מתוחכמים מהפורצים, כאשר ידעו כיצד לחסום פקודות שמגיעות מ-Siri לשרת שלהם שלא ממכשיר iPhone 4S. בעקבות כך פרסמו הפורצים את Sara, העוזרת הקולית שמזכירה את Siri, אך מעט פחות מתוחכמת.

לפני כמה שבועות שחררה Google את החיפוש הקולי Google Voice גם למכשירי iOS, דבר שהוכיח את עצמו כמתחרה ראוי ל-Siri ועוררה סערה רבה. Google Voice עושה הכול כמעט כמו Siri והוא מסוגל לענות על שאלות רבות ולחפש עבורנו באינטרנט, אך לא להתממשק עם המכשיר, מה שאומר שלא נוכל  לכתובלהקריא לנו הודעות, לקבוע לנו תזכיריםאירועים, ועוד. כעת, השתחרר לחנות ה-Cydia תוסף חדש אשר יאפשר להפעיל את העוזרת הקולית של Google בפעולה אחת, מבלי להכנס לאפליקציה וללחוץ על צלמית המיקרופון. ניתן גם לקבוע כי העוזרת החדשה תפתח בלחיצה ארוכה על כפתור הבית, בדומה ל-Siri. התוסף מצריך תוסף אחר בשם Activator (שבלי קשר הוא תוסף שמומלץ להוריד) לצורך קביעת המחווה שתפעיל את העוזרת. שמו של התוסף הוא NowNow והוא ניתן להורדה בחינם מחנות ה-Cydia, כמובן רק למכשירים הפרוצים.

קרא עוד:  בקרוב ב-Gmail: תיקון שגיאות וטעויות ניסוח אוטומטי באנגלית

וידאו: NowNow בפעולה