וואטסאפ Whatsapp

אפליקציית המסרים המיידים וואטסאפ (Whatsapp) הוסיפה אפשרות אבטחה חדשה במכשירים הניידים, שהייתה זמינה רק בגרסאות הבטא – אימות דו-שלבי, אשר מסוגלת למנוע מצב בו גורם לא מורשה יוכל להתחבר לחשבון האישי שלנו.

האימות פועל באופן משולב. כך כאשר מפעילים לראשונה את האפליקציה בטלפון, בין אם לצורך מעבר בין מכשירים או הגדרה חוזרת, המשתמש נזקק להזין גם קוד נוסף, זאת מלבד הודעת ה-SMS המגיעה אוטומטית בהגדרת החשבון. כך אם הטלפון הגיע לידיים לא נכונות, או לחלופין הצליחו להתחקות אחר כרטיס הסים או לזייף מספר טלפון – לא יהיה ניתן להתחבר לחשבון ללא הקוד הנוסף.

כדי להפעיל אימות דו-שלבי בחשבון הווטאספ, יש להיכנס להגדרות > חשבון > אימות דו-שלבי > הפעלה ולעקוב אחר ההוראות. יש לבחור קוד אימות בן 6 ספרות וכן להזין בסוף התהליך גם כתובת דואר אלקטרוני, זאת כדי לשחזר קוד קיים ולקבל התראות אם צריך. יש לשים לב כי כתובת הדואר האלקטרוני נכונה, שכן וואטסאפ לא מבצע אימות, כך אם הקוד נשכח או אבד – לא תוכלו להיכנס לחשבונכם ותידרשו ליצור את החשבון מחדש.

אנו ממליצים בחום להפעיל את האימות דו-שלבי לא רק בוואטסאפ, אלא בכל שירותי הרשת המאפשרים זאת.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.