סמסונג (Samsung) בסופו של דבר שומרת על המסורת: היא תכריז על הטלפונים חדשים שלה, Galaxy S9 ואחיו הגדול יותר Galaxy S9 Plus ב-25 בפברואר בברצלונה, רגע לפני שתערוכת MWC 2018 תצא לדרך. החברה הודיעה על כך בחשבון הטוויטר הרשמי שלה, וכרגיל הוא גם יועבר בשידור ישיר באתר שלה.

מה יעמוד במוקד ההכרזה? סמסונג לא משאירה מקום לספק – המצלמות של המכשיר. לפי קופסת המכשיר שנחשפה, לכאורה, המכשירים יצוידו בשתי מצלמות מאחור עם חיישנים בגודל 12 מגה-פיקסל, שתיהן עם מייצב תמונה אופטי ועם תמיכה מעניינת במפתח צמצמם דינמי שיכול להגיע עד לגודל מרשים מאוד של f/1.5 בלבד, לראשונה במכשירים של החברה. כמו כן אמורות המצלמות לתמוך בצילום איטי במיוחד, מה שרומז אולי על צילום במהירות של 1,000 פריימים/לשנייה שסוני (Sony) כבר הציגה ב-Xperia XZ Premium שלה.

עם זאת יש הערכות שגרסת ה-S9 תגיע עם מצלמה אחורית אחת בלבד, וכן שלעומת הדור הקודם בו ההבדלים היו למעשה גודל המסך ונפח העבודה של הסוללה, כעת בגרסת ה-S9 Plus כבר יהיו 6 ג'יגה-בייט זיכרון עבודה.

מה עוד ידוע מעבר לכך? שהעיצוב של המכשירים לא ממש ישתנה. כפי שהנראה, שניהם יגיעו עם מסכים זהים בגודלם ל-Galaxy S8 ו-S8 Plus, כלומר 5.8 אינץ' ו-6.2 אינץ' בהתאמה, וכן, חיישן טביעות האצבע עדיין יהיה ממוקם מאחור.

כמו כן סמסונג תשלב את המערכת על שבב Exynos 9810 החדשה שלה במכשירים שישווקו ברחבי העולם, כולל כאן אצלנו בישראל כרגיל, זאת אל מול Snapdragon 845 שישולב במכשירים שיימכרו בארצות הברית.