תיקון פתוח Galaxy Note 7

סמסונג (Samsung), כך נראה, עדיין לא בדיוק הצליחה למצוא את הבעיה שגורמת למכשירי ה-Galaxy Note 7 (גלקסי נוט 7) להתלקח. אחרי שאחד המכשירים הראשונים הצליח להעלות באש, כך נטען, ג'יפ באוסטרליה, ואחרי שאחד המכשירים שהוחלפו גרם לנטישת מטוס בזמן שהנוסעים עלו לסיפונו, ואחרי שהחברה כבר העריכה שמדובר בבעיה בייצור הסוללות, מתחילה להתגבש הערכה כי הבעיה היא בכלל במערכת על שבב (SoC) של ה-Note 7.

לפי דיווח של האתר הכלכלי Financial Times הבעיה היא בכוונון שביצעו מהנדסי החברה שמטרתו לזרז את תהליך ההטענה של המכשיר. הבעיה היא שאין התאמה בין הכוונון הזה לבין היכולת של הסוללות להתמודד עם המהירות המבוקשת, וזו הסיבה שהן מתחממות עד כדי בעירה והתפוצצות.

באתר מובא ציטוט שלפי הטענה שייך לגורם המקורב להנהלת החברה. "אם אתה מנסה להטעין את הסוללה מהר מדי זה יכול לגרום לה להיות דליקה יותר. אם אתה דוחף מנוע אל מעבר לקצה שלו, הוא יתפוצץ. צריך לוותר על משהו. המכשירים הללו הם נסים טכנולוגיים – אבל כמה אפשר כבר להוציא מהפיסות הזעירות הללו של ליתיום-יון", הוא אמר.

סמסונג לא אישרה את הסיפור הזה, אבל נזכיר כי החברה החליטה להפסיק בינתיים את הייצור של ה-Note 7 לאור המקרים שפורסמו אודות סוללות שהתפוצצו במכשירים שכבר הוחלפו.