חשבתם פעם כמה זמן אתם מבלים מול תיבת הדואר האלקטרוני שלכם? צורת התקשורת הזו, שהומצאה עוד בראשית שנות ה-70 של המאה הקודמת, הפכה עם השנים לדרך העברת המסרים הפופולרית בארגונים ובין משתמשים פרטיים, כשאפילו רשתות חברתיות לא יכולות להוריד אותו מכתרו כיישום השמיש ביותר באינטרנט, ובפער לא קטן מאחרים. בעידן בו הטלפון החכם מחליף את המחשב האישי במישורים שונים, גם את דואר האלקטרוני מקבלים כיום ישירות למסך הקטן. אז מצאנו עבורכם חמש אפליקציות שמתייחסות לדואר אלקטרוני ויכולות לעזור לכם לסדר את התיבה שלכם בצורה יעילה ונוחה.

1. Google Inbox – אתם קובעים את סדרי העדיפויות

פעם בכמה זמן גוגל (Google) מנסה להעביר את המשתמשים בדואר אלקטרוני שלה ל-Inbox במקום שימשיכו להשתמש ב-Gmail. למה? ככה. בכל מקרה ההנחה שלה היא שאישורי רכישה של מוצרים באינטרנט, פריטי דיוור שיווקיים והודעות שונות מהרשתות החברתיות מעמיסים את תיבת הדואר האלקטרוני ומפריעים להתמקד בתכתובות העיקריות והחשובות. כדי להימנע מכך, ממיינת האפליקציה באופן אוטומטי את הודעות הדואר הנכנסות לקטגוריות שונות ומציגה מעין סיכום של המתרחש בקטגוריות השונות בכל יום. ניתן גם 'לנעוץ' משימות שונות למעקב ולסמן ביצוע עם סיום הטיפול. כל אלה מופעים בממשק גרפי נוח מאוד, לטעמנו, כזה הכולל גם תצוגה מקדימה של הקבצים המצורפים.

להורדה: iOS | אנדרואיד

2. Microsoft Outlook – המשרד בכף היד

ארגונים רבים משתמשים בתוכנת Outlook (אאוטלוק) של מיקרוסופט (Microsoft) לניהול תעבורת הדואר האלקטרוני. התמיכה בשרתי Exchange, בנוסף ליתרונות הרבים המגיעים מחבילת Office השימושית כל כך של מיקרוסופט, הופכים את Outlook לחביבה על המשתמשים, גם בגרסתה הסלולרית. באמצעותה ניתן למשוך דואר ממספר שרתים, לנהל כמה יומני פגישות וזאת לצד מחוות רבות לארגון פריטי הדואר.

קרא עוד:  הורים לילדי הגן? את האפליקציות הבאות אתם חייבים להכיר

להורדה: iOS | אנדרואיד

3. Astro – מזכירה אישית וירטואלית

הבוטים, אותן תוכנות מבוססות בינה מלאכותית, מחליפים אט-אט את נציגי השירות האנושיים. סירי (Siri) של אפל (Apple) היא אולי הסייעת הווירטואלית הנודעת ביותר, אבל יש עוד עוזרים ועוזרות וירטואליים רבים ואלה מצליחים לפענח משפטים שלמים שאומרים או כותבים. Astro (אסטרו) מנסה להביא את הסייעת הווירטואלית גם לתיבת הדוא"ל. הסייעת מתקשרת בהתכתבות פשוטה ומסייעת, לדוגמה, להגדיר את תיבת הדואר בפעם הראשונה. כשהיא מזהה דיוור אוטומטי המגיע בתדירות גבוהה היא תשאל האם לבטל את הרישום לדיוור, והיא גם תדע לזהות אלו הודעות דואר חשובות יותר עבורכם. כן היא מזכירה לענות להודעות דואר אלקטרוני שהסתיימו אם הן לא קיבלנו מענה לאחר זמן רב. ניתן גם להשתעשע עם הסייעת הזו ולשאול אותה שאלות יומיומיות שאינן קשורות לעולם הטכנולוגי כלל. ההנאה מובטחת.

להורדה: iOS | אנדרואיד

4. TypeApp – הרבה תכונות, שימוש פשוט

עם התפתחות השימוש בדואר האלקטרוני, כך הולכות ומתפתחות התכונות של האפליקציות שמציגות לנו אותו. סידור קבצי הדואר בתיקיות, סימון הודעות כהודעות שנקראו או שלא נקראו ושלא לדבר על משיכת הודעות מכמה שירותי דואר אלקטרוני במקביל. הסוד ב-TypeApp הוא העיצוב הפשוט ושלל התכונות המסתתרות תחת תפריטים רבים אליהם ניתן להתרגל בקלות. ניתן גם להפעיל מצב לילה בו התצוגה הופכת לכהה וגם להגדיר שעות שקטות בהן לא תקבלו התראות על הודעות דואר חדשות.

קרא עוד:  עדכנו עכשיו: פרצה ב-Truecaller מסכנת מיליוני משתמשים

להורדה: iOS | אנדרואיד

5. Boxer – מצמצמים את תיבת הדואר הנכנס

מאות, אם לא אלפי הודעות מאוחסנות בתיבת הדואר הנכנס של כל משתמש כמעט, בוודאי ארגוני או עסקי אחר. אך האם באמת צריכים את כולן? המטרה של Boxer היא לצמצם את כמות ההודעות המאוחסנות שם. ניתן למחוק את המיותרות, להעביר אחרות לארכיון, לייצא הודעות ל-Evernote או לקבוע כמשימה לביצוע, כשכל הפעולות ניתנות לבחירה מאוסף לחצנים שנפתח בהחלקת כותרת ההודעה ימינה. העיצוב מינימליסטי והחוויה הופכת למהנה יותר בזכות לוח שנה מובנה, פנקס כתובות וסייר קבצים שהגיעו בדואר.

להורדה: iOS | אנדרואיד

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.