גוגל (Google), מבין כל החברות שמציעות מנועי חיפוש, לא תישאר היחידה שמציעה גם טלפונים חכמים. יאנדקס (Yandex), חברת האינטרנט הרוסית שעוסקת בתחומים רבים אך ידועה בעיקר בזכות מנוע החיפוש שלה ששולט בארץ מכורתה, אמורה להכריז בעוד יומיים על הטלפון הרשמי שלה שאמור להיות מכונה בפשטות Yandex Smartphopne.

החברה הצליחה עד עתה לשמור על מעטה חשאיות מסביב למכשיר, או שהוא אולי לא משך תשומת לב, אבל חנות מקוונת ברוסיה העלתה בטעות את דף המוצר לפני הזמן וחשפה את רוב הפרטים שלו, גם אם לא במלואם – כשיש כמה שאלות פתוחות שהתשובות להן לא ממש ברורות עדיין.

Yandex Smartphopne הוא טלפון שוק ביניים שמציע מסך בגודל 5.65 אינץ' ברזולוציית +FHD עם גוף פלסטיק שמחוזק מהצדדים במעטפת מתכתית. המערכת על שבב אמורה להיות Snapdragon 630 והוא יצויד ב-4/64 גיגה-בייט זיכרון. יש כמובן גם שתי מצלמות מאחור, בגודל 16 ו-5 מגה-פיקסל, והסוללה היא בנפח עבודה של 3,060 מילי-אמפר/שעה עם תמיכה בטעינה מהירה. המכשיר גם אמור לתמוך ב-NFC.

אבל אין לצפות להפתעות בהיבט של מערכת ההפעלה – אפשר לשער שמנוע החיפוש, אפליקציית המוזיקה ושאר האפליקציות והשירותים שמציעה יאנדקס ישלטו כברירת מחדל ב-Yandex Smartphone, אבל מערכת ההפעלה היא עדיין אנדרואיד של גוגל, ובגרסה 8.1.

אבל מה שמעניין הוא שבתמונה שהודלפה יש חיישן טביעות אצבע בגב המכשיר וגם ציור של טביעת אצבע מתחת למסך, ובמיקום שבו בדרך כלל לא משלבים חיישן מסוג זה.

קרא עוד:  התגלה כי iPhone 11 בודק את מיקום המשתמש כל הזמן; אפל: ככה זה

המחיר של המכשיר אמור להיות כ-235 אירו. הדף, דרך אגב, כבר נעלם 'ממדפי' החנות.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.