כחודש וחצי עברו מאז השקת ה-iPhone X החדש של אפל (Apple), והנה מגיעות האפליקציות הראשונות שפותחו במיוחד כדי לעשות שימוש בטכנולוגיית ה-Face ID שבבסיסו. מדובר כרגע על שני משחקים שמשתמשים בחיישן ה-TrueDepth, אשר סורק את תווי הפנים באופן קבוע ולכן מסוגל לזהות בהן תנועות כמו למשל אחוזי המצמוץ בעין שמאל או אחוזי פעירת הפה.

המשחק הראשון נקרא Rainbrow, והוא משתמש בתנועת הגבות כדי לשלוט בתנועת הדמות על גבי המסך. כאשר המשתמש מרים גבות, הסמיילי נע כלפי מעלה, בעוד הורדת הגבות, כלומר הזעפת הפנים, משנה את תנועת הסמיילי כלפי מטה, במטרה להתחמק ממכשולים שונים ולאסוף עצמים שונים תמורת ניקוד. המשחק פותח על ידי נתן גיטר באמצעות שימוש בערכת ה-ARKit של אפל.

המשחק השני נקרא Nose Zone והוא מגיע מהמפתח בראד דווייר. המשחק מזהה את תנועות הפנים, וספציפית את תנועות האף של המשתמש, על מנת ללכוד צורות בתוך מטרה ולהרוס אותן. "המשחק הופך את הפנים שלכם לג'ויסטיק", נכתב בתיאור, "הרסו את המטרות על ידי הצבעה עליהן באמצעות הפנים".

שני המשחקים זמינים להורדה בחינם מחנות ה-AppStore, אך מן הסתם יפעלו רק במכשירי ה-iPhone X. מדובר כרגע רק בסנוניות ראשונות, וסביר להניח שבחודשים הקרובים יותר ויותר מפתחים ישתמשו בטכנולוגייה כדי ליצור אפליקציות ומשחקים מעט יותר מורכבים ומאתגרים.

Apple iPhone X

iPhone X הוא האייפון העשירי אשר חורג מהעיצוב המוכר של החברה ומציג מסך 5.8 אינץ' מקצה לקצה בשם Super Retina. עוד למכשיר שבב שישה ליבות Apple A11 Bionic וזיכרון עבודה של 3 ג'יגה-בייט. בגבו מערך צילום כפול עם זוג חיישנים באבחנת 12 מגה-פיקסל ובקדמתו 7 מגה-פיקסל. iPhone X תומך בהטענה אלחוטית והוא מגיע עם מערכת ההפעלה iOS 11

למפרט המלא | Spex.co.il - השוואות מכשירים בקליק

-פרסומת-
מאמין שכל מי שרוצה לדעת עליו משהו כבר גיגל אותו מזמן, זו בכל זאת המאה ה-21. הוא לא הרופא ולא קשור לשלמה.