אם תשתמשו בעתיד ביישום המפות של אפל (Apple Maps) ותחפשו דווקא מפות מדויקות של אוסלו, בירת נורבגיה, יכול להיות שהתוצאה תהיה מאכזבת.

הסיבה? לפי דיווח של האתר TechWhack, ממשלת נורבגיה מנעה מאפל לבצע תצלומים אוויריים של עיר הבירה שלה לצורך פרויקט המפות של אפל. הסיבה היא כנראה אזורים מסוימים בעיר הבירה ובסביבה שנחשבים סודיים וחשובים מבחינה ביטחונית עבור הממשל הנורבגי. בפרויקט המפות של נוקיה יש אמנם תמונות תלת ממד של אוסלו, אבל רק עבור חלקים מאוד מסוימים של העיר.

כדי ליצור מפות איכותיות, במיוחד כאלה שרוצים לסמן בהן מוטיבים תלת-ממדיים של בניינים ומקומות ציון חשובים, אי אפשר להסתפק, ככל הנראה, בתמונות לוויין בלבד ויש צורך גם בטיסות מעל פני השטח כדי לספק תצלומים איכותיים.

מניעת תצלומים של אזורים מסוימים בעולפם בפני חברות שמספקות יישומי מפות אינה דבר חדש כמובן. גוגל (Google) נתקלה בכך בעת הצילומים של פרויקט Street View. כך למשל בהודו הממשלה לא אישרה לחברה לבצע ולו צילום אחד במסגרת הפרויקט. בישראל אישרה רמו"ט, הרשות למשפט טכנולוגיה ומידע הממשלתית, את צילום הפרויקט רק אחרי שגוגל התחייבה לעמוד בתנאים מסוימים, כולל אפשרות לאנשים לבקש טשטוש פרטים נוסף לאחר שהתמונות כבר הועלו לאתר.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.