רשימת היישומים המותקנים במכשיר האנדרואיד

עבור רוב משתמשי המחשבים בדור הנוכחי השם נורטון (Norton) מתחבר מיד למלחמה בוירוסים ושאר רושעות, וכנראה שלא בכדי. הרי רק לאחרונה דיווחנו כאן על השקת גרסאות אנטי וירוס ראשונות של התוכנה הידועה מבית סימנטק (Symantec) לאנדרואיד (Android) במקביל להשקת הגרסאות החדשות למחשב האישי.

אבל עבור משתמשים וותיקים, נורטון היה קודם על אוסף של תוכנות עזר למחשב עוד מימי הדוס העליזים בהם השאיפה הכי גדולה של המשתמשים הייתה להשתמש במשהו פסדו-גרפי כדי להעתיק קבצים ממחיצה אחת לשנייה בקלות, קראו לזה Norton Commander, או כדי לבדוק את מצב הכונן הקשי באופן מובן. אלו היו הימים בהם פיטר נורטון הופיע בגאווה על קופסת חבילת התוכנות שלו, כשחברה קטנה עוד הייתה יכולה להתמודד בשוק לבדה, עוד לפני שסימנטק הראו לו את הצד הנכון של הדולר. הרבה דולרים.

התפריט הראשי של Norton Mobile Utitiliesחבילת תוכנות העזר של נורטון למעשה נשארה תמיד בסביבה, ולמעשה אפילו תוכנות האנטי-וירוס של החברה, ובמיוחד 360, מכילות אלמנטים שאינם קשורים ישירות להגנה על המחשב מפני נוזקות ורושעות, ואחרי חיפוש קל באנדרואיד מארקט מוצאים גם את Norton Mobile Utilities, יישום, או למעשה חבילת יישומים, שמספקת כלים שונים ושימושיים עבור טלפונים שמבוססים על מערכת ההפעלה של גוגל (Google).

עם חבילת העזרים של נורטון לאנדרואיד אפשר לבדוק את מצב הטלפון, או הטאבלט, מבחינת מספר היבטים: אפשר לראות אלו יישומים מותקנים בו, אפשר לראות מה מצב השימוש בטלפון כטלפון, אפשר להתקין יישומים שהורדו למכשיר שלא ישירות דרך המארקט ולכן לא עברו התקנה אלא נשמרו בזיכרון של המכשיר כקבצי apk, ואפשר לבדוק מה מצבו 'הפיזי' של המכשיר, כשכל הכלים זמינים דרך מסך ראשי וקל להבנה.

מסך מצב המערכתהעזרים השונים תלויים לפעמים בהגדרות של המשתמש. כך, לדוגמה, במסך מצב המערכת אפשר לראות כמה אחוזי טעינה נותרו לסוללה. עם זאת, לעתים היישום אינו מצליח לזהות במדויק את הנפח של הסוללה, ולכן, כדי שהתצוגה הזו תהיה מדויקת, פחות או יותר, צריך לספק את הנתון הזה לבד – וזו בדרך כלל לא בעיה גדולה כי זה מופיע בספר המשתמש של הטלפון, אם לא על הסוללה עצמה.

קרא עוד:  ניווט במציאות רבודה מגיע ל-Google Maps

אפשרויות שונות שיכולות לקבוע כמה זמן הסוללה תהיה פעילהבמסך מצב המערכת לחיצה על תצוגת הסוללה מספקת אפשרויות פרטים רבים נוספים. בלחיצה הראשונה מוצג השימוש, באחוזים, שנעשה מכלל השימוש על ידי כל אחד מרכיבי הטלפון: כלומר כמה זמן סוללה איבד המכשיר בגלל תצוגת המסך, כמה בגלל שה-Wi-Fi והבלוטות' פעילים וכדומה. לחיצה על הכפתור Battery Ptofile בתחתית המסך שולחת לעוד מסך הרבה יותר מעניין. במסך הזה כבר אפשר לבדוק כמה זמן המכשיר עוד יכול לפעול לפי היבטי שימוש שונים – למשל האזנה למוזיקה או גלישה באינטרנט – וכן אפשר לבחור בין פרופיל שימוש חסכני או רגיל, מעבר לכך שניתן לבצע בחירות ידניות של כל אפשרות ואפשרות שמוצגת במסך, החל בבהירות המסך, דרך קביעה האם הבלוטות' יהיה פעיל, ועוד. שימושי ביותר, בעיקר כשהסוללה במצב עדין, ושקע חשמלי אינו נמצא בסמוך.

אם נחזור קצת אחורה, למסך מצב המערכת, לחיצה על החלק הגרפי התחתון פותחת מסך בו מוצגים נתונים לגבי היישומים הפועלים וכמה, באחוזים, הם תופסים מעוצמת העיבוד של המעבד הראשי של המכשיר.

השימוש בטלפון לפי תאריכים ובהתאם לחבילות השימושלחיצה על Usage במסך הראשי כבר מובילה לבחינה של היבט אחר של השימוש במכשיר, והמידע כאן מיועד למשתמשי טלפונים. במסך הזה צריך קודם כל להשתמש בכפתור Settings כדי להגדיר לטלפון מהן חבילות השימוש שלכם. לאחר מכן אפשר לבצע מעקב שוטף כדי לראות עד כמה השתמשתם בחודש האחרון, החל בתאריך שקבעתם, בטלפון והאם אתם קרובים לסיום החבילה. למה צריך את זה? כדי לא לשלם 'קנסות', או במילים אחרות, לא לשלם את המחירים החריגים שגובות חברות הסלולאר עבור כל דקת שיחה או מסרון שחורגים מהתוכנית. שימושי ביותר עבור אותם משתמשים שבכל חודש מתקרבים מאוד לקצה לחבילת השימוש שלהם מבחינת דקות ומשלוח מסרונים. לא שימושי עבור מי שזה לא ממש מעניין אותו ואין לו בעיה לחרוג או שיש לו תוכנית שכנראה לא מתאימה לו – לא הייתם רוצים לדעת, לדוגמה, שבכל חודש אתם משתמשים אולי רק ב-25% מדקות השיחה שעומדות לרשותכם ואתם משלמים סתם יותר מדי על חבילה שלא מתאימה לכם?

קרא עוד:  מעכשיו Google Go זמינה לכל משתמשי אנדרואיד באשר הם

לחיצה על תיבת פרטי השימוש בשיחות שולחת את המשתמשים לחייגן, ואילו לחיצה על תיבת פרטי השימוש במסרונים שולחת, שלא במפתיע, ליישום בו משתמשים כדי לקבל ולכתוב מסרונים.

לחיצה על Installer במסך הראשי עושה דבר פשוט מאוד: פותחת רשימת קבצי apk שהורדתם למכשיר שלכם ועדיין לא הותקנו. מאוד נוח למי שמרבה להוריד יישומים ממקומות אחרים ולא מהאנדרואיד מרקט, במיוחד עבור אותם משתמשים שמבצעים בדיקות בטה עבור כותבי יישומים.

רשימת היישומים המותקנים במכשיר האנדרואידלחיצה על Apps מציגה את רשימת היישומים שמותקנת במכשיר האנדרואיד המסוים. כמו בכל המסכים האחרים, גם כאן יש עוד נדבך של תצוגת נתונים, ולמעשה קצת יותר. לחיצה על הכפתור Show System מציגה את היישומים שמוגדרים כיישומי מערכת, או למעשה, רשימה של אותם יישומים פעילים שאולי עדיף שלא להתעסק איתם. בכל מקרה, גם ברשימה הראשית וגם ברשימה המשנית, לחיצה על יישום פותחת מסך שמציג נתונים נוספים אודותיו וגם מאפשר להסיר את היישום או פשוט להפסיק את פעולותו. במסך הראשי של היישומים אפשר להפסיק את כל היישומים הפעילים במכה אחת, או לבחור אלו יישומים להפסיק ואלו לא, או בקיצור, Apps Killer טיפוסי שיכול לחסוך שימוש ביישומים אחרים שמיועדים לכך.

בשורה התחתונה מדובר ביישום שאפשר לחיות היטב גם בלי להתקין אותו במכשיר, אבל עבור משתמשים כבדים, הוא בהחלט שימושי מאוד. מעבר לכך שהוא מספק מידע עשיר מאוד על המערכת, היכולת שהוא מספק לעקוב בצורה נוחה אחרי השימוש בשיחות ובמסרונים, בעולם בו חברות סלולאריות רק מחכות לחריגת שימוש, חשובה מאוד. נכון שאין כאן משהו שאי אפשר למצוא במקום אחר, אבל הריכוז של יישומי העזר בהחלט מוצלח וגם מוגש באופן ברור, קריא ומאוד אלגנטי.

להורדה מהמרקט לחצו כאן.

נבדר על מכשיר Samsung Galaxy Ace. לסקירה המלאה על המכשיר לחצו כאן.