הדרמה המשפטית שהתחוללה בימים האחרונים בנוגע למיקרוספון הפנימי של מכשיר ה-HTC One, אשר לכאורה הפר הסכם בין חברת STMicroelectronics לנוקיה (Nokia), מגיעה כמעט לסיומה. לפי הפרסומים, נטען כי התביעה של נוקיה כנגד HTC בהולנד, בגין הפרת זכויות בשימוש ברכיב המיקרופון של ה-One, מתבררות כלא נכונות, וכי HTC לא מואשמת באופן ישיר.

המיקרופון הבלעדי של נוקיה
לפי ההודעה הרשמית של HTC, נוקיה חתמה עם חברת STMicroelectronics על בלעדיות בייצור ושיווק מיקרופון בעל אמפליטודה גבוהה עבור מכשיריה השונים (כמו זה שקיים במכשיר ה-Lumia 720), אולם זו מכרה את הרכיב גם ל-HTC שהטמיע אותו במכשיר ה-ONE. כאשר הדבר התגלה, נוקיה ניסתה להוריד את ה-One מהמדפים אולם ללא הצלחה, זאת מאחר שהרכישה של HTC נעשתה “בתום לב” וללא ידיעתה.

כעת HTC נערכת להחליף את המיקרופון המדובר, והוא אמור להיכנס לשימוש כשיאזל לה המלאי שרכשה מ-STMicroelectronics. בחברה הטיוואנית אומרים כי אספקת מכשיר ה-One לא תפגע וגם איכות המיקרופון תישאר כשהייתה כאשר היא תעבור לשימוש ברכיב החדש.

נוקיה ו-HTC נלחמות מזה זמן בבתי המשפט ברחבי העולם. נוקיה טוענת כי יותר מ-40 פטנטים שונים הופרו על ידי HTC במכשיריה השונים וכבר ישנם מספק פסיקות בגרמניה כי HTC הפרה פטנטים השייכים ליצרנית הפינית, כך שהתביעה הנוכחית אינה מסמנת את הסוף בקרב הפטנטים בין השניים. (מקור)

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.