למורת רוחה של גוגל (Google), סמסונג הכריזה אמש על השעון החדש שלה, ה-Gear S. מדובר בשעון ה-6 במספר של החברה, אחרי ה-Gear הראשון, שלשיית השעונים שהוצגו בברצלונה ושעון ה-Galaxy Live.

האחד לפני אחרון הוא היוצא הדופן מבין כולם, ואולי הצדיק בסדום, ומדוע? הוא השעון היחיד של סמסונג הפועל על Android Wear פרי פיתוח של גוגל, ולא על Tizen של סמסונג. מתחת לפני השטח, לסמסונג וגוגל יש מחלוקות רבות בניהן בנוגע לעתיד המחשוב הלביש, ובעוד גוגל כבר רצה עם גרסה ייעודית של אנדרואיד, לסמסונג תוכניות משלה, שעל כך היא כבר קיבלה נזיפה מגוגל.

עדות נוספת למשבר הוא שעון ה-Gear S החדש. לא רק שהוא רץ על מערכת ה-Tizen, אלא סמסונג בחרה בנוקיה בשיתוף פעולה ייחודי להתאמת מפות HERE של החברה הפינית להתאמה עבור השעון החכם, בניגוד לאלטרנטיבה החינמית של גוגל, Google Maps. שיתוף פעולה זה מספק לה מפות לניווט ברחבי העולם וממשק מותאם לצג השעון הקטן שמאפשר לבצע כמעט כל דבר שנרצה – החל מניווט עם רכב, הליכה, איתור תחבורה ציבורית, מצב הפקקים, נקודות עניין ועוד, ממש כמו על הטלפון החכם.

אבל זה לא היה בחינם וסמסונג שילמה לנוקיה הן עבור האפליקציה והן עבור השירות, זאת למרות שמפות גוגל ניתנות בחינם כחלק ממערכת האנדרואיד. אולי זו גם הסיבה העיקרית לכך שסמסונג שילמה לנוקיה – לא בטוח שגוגל היו מרוצים אם סמסונג היו מציעים לפתח אפליקציה למפות גוגל עבור מערכת Tizen. למעשה, נוקיה בחרה בפיתוח קודם ל-Tizen מאשר ל-Android Wear ואילו השקת גרסת HERE לאנדרואיד מתוכננת יחד עם השקת השעון, בחודש אוקטובר הקרוב כך שניתן יהיה להוריד את האפליקציה למכשירי הגלקסי בחינם ולסנכרן נתונים מול השעון כמו להגדיר את היעד הרצוי בנייד ולהעביר את הנתונים לשעון, דרך נוספת שבה נוקיה וסמסונג משתפות פעולה.

קרא עוד:  בוטיקה משיקה את Jiggy - האפליקציה שתרקיד אותך

כך או כך נראה כי סמסונג כבר לא הולכת בעקבות גוגל לכל מקום, והקרע בין השניים רק מחריף. כיצד הדבר יכול להשפיע על עתיד הזוגיות בין החברה הנמכרת ביותר בתחום מכשירי האנדרואיד מול ענקית התוכנה? עוד מוקדם לדעת.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.