לאחר תקופה ארוכה בבטא סגורה המוגבלת למספר מצומצם של משתמשים, Z Launcher, מסך הבית החלופי של נוקיה (Nokia) עבור מכשירי האנדרואיד הופך זמין להורדה לכל דורש.

פתיחת הבטא של האפליקציה, מגיע לאחר ההשקה של ה-N1, מחשב-הלוח מבוסס האנדרואיד (Android) מבית החברה הפינית. מסך הבית זמין עתה להורדה דרך חנות הגוגל פליי סטור (Play Store) וזאת בניגוד למצב בעבר בו היה מסך הבית זמין להורדה למספר מצומצם של משתמשים שנאלצו להירשם מראש באתר ייעודי של החברה.

ה-Z Launcher הוא מסך בית חכם, כזה המאפשר בהתאם למיקום והשעה ביום להציג מסך בית מותאם אישית – כך בעת שהות בעבודה יוצגו יישומים הקשורים לעבודה כמו יישום הדוא״ל, לוח השנה, יישום ניהול פרוייקטים לצד אנשי קשר איתם נוהג המשתמש ליצור קשר בעבודה ואילו כאשר המשתמש נמצא במסך הבית יוצגו יישומים ואנשים קשר אחרים. בנוסף, מאפשר ה-Z Launcher לחפש יישומים באמצעות ציור האות על-גבי המסך, כך שאם המשתמש יכתוב עם האצבע את האות ׳T׳ יוצגו כל כל היישומים ואנשי הקשר שמתחילים באות זו.

יש לציין כי למרות שמסך הבית זמין להורדה הוא עדיין נמצא בשלב בדיקות בטא, היישום זמין להורדה דרך חנות הגוגל פליי סטור בחינם או כקובץ APK מכאן.