נוקיה משיקה היום את הדגם שני של ה-X3 הנקרא X3-02. הדגם החדש, אשר תמונותיו דלפו לרשת לפני מספר ימים, הוכרז היום באופן רשמי. זהו המכשיר הראשון מנוקיה המשלב מגע עם לוח מקשים (Touch and Type) ויגיע עם מסך מגע (2.4 אינץ') בשילוב של מקלדת נומרית ומקשים ייעודיים עבור שירותי הודעות ומוזיקה. בצד המפרט תמצאו מצלמת 5 מגה פיקסל קישוריות WLAN 802.11n ו- Bluetooth ומבוסס על Symbian S40. המכשיר דק במיוחד, בעובי של 9.6 מ"מ, ובעל משקל נוצה של 78 גרם, כך שתוכלו להכניס אותו לכיס מבלי להרגיש שהוא שם.

"החדשנות אינה מוגבלת למכשירי high-end בלבד, וה X3 הינו דוגמא מצוינת להבאת ערך צרכני גם בנקודות מחיר נמוכות יותר" אמרה מרי מקדוול, סמנכ"לית טלפונים סלולריים ב- Nokia. "עם Nokia X3 אנו מספקים לצרכנים את הטוב של שני העולמות באמצעות שילוב של מסך מגע ולוח מקשים במכשיר בעלות סבירה. הענקנו למשתמשים מסך גדול יותר עם אייקונים ברורים, תפריטים וטקסט, ושמרנו על מקשים קריטיים כמו send  ו- end, וכן מקשים ייעודיים לפונקציות  חשובות כמו מוסיקה והודעות טקסט".

המכשיר יגיע בחמישה צבעים שונים: שחור, לבן, כחול סגול וורוד וצפוי להגיע עוד ברבעון הזה לשווקים, תחילה בסין אח"כ באירופה ולאחר מכן בשאר העולם.