בניסיון לחזור לשגרה אחרי המהלך המשותף עם מקירוסופט, מכריזה נוקיה על מכשיר זול במיוחד המיועד לשווקים המתפתחים ומגיע כדי לנסות “לשבור את המיליון” וזאת בזכות מחירו העומד על $45 בלבד.

ה-X1–00 הוא מכשיר פשוט למדי שמספק יכולות סלולריות בסיסיות. אפילו מצלמה לא תמצאו בו ובמקום זאת הוא מגיע עם מספר יכולות מוזיקה כשבמקום המצלמה תמצאו רמקול ענק על רקע כתום צעקני (או כחול צעקני, לפי בחירה). הרמקול נחשב לחזק במיוחד (106phon –  מדד לעוצמת קול) זאת כדי להישמע “בסביבה הצפופה של העולם המתפתח” וגם כדי לשמש כמערכת שמע עוצמתית (במקום להסתובב עם מערכת סטריאו בים לדוגמה..) המוסיף לחצני שליטה בדופן המכשיר. למכשיר גם יציאת אוזניות 3.5 מ”מ שיכולה לשמש גם לחיבור רמקולים חיצוניים כדי לקבל עוצמה חזקה עוד יותר וכן מקלט רדיו FM ואחסון בכרטיס microSD עד 16GB.

מערכת ההפעלה היא  S30 (?) שמאפשרת את השימוש באפשרויות הבסיסיות ובנוסף הוא יכול לשמש כפנס בזכות ה-LED שבקצה. סוללת המכשיר המספקת עד 61 ימי המתנה ומשקלו הכולל הוא 91 גרם בלבד.

ה-Nokia X1–00 מיועד להגיע למספר שווקים בעולם כבר בחודש הבא, במחיר הנקוב מעלה. (מקור)

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.