יצרנית המכשירים הפינית נוקיה (Nokia) תחשוף את Nokia X, מכשיר האנדרואיד הראשון של החברה ב-MWC 2014 בסוף החודש, כך לפי הדיווחים האחרונים בנושא. WSJ אומר כי מקורות המקורבים לעניין טוענים שמכשיר האנדרואיד של נוקיה קיבל את אישור מיקרוסופט לאחר רכישתה, שכן פיתוח המכשיר החל לפני והיה לקראת השקה.

המכשיר החדש, אשר מכונה ברשת תחת שם הקוד Normandy או Nokia X מיועד להיות המכשיר המוזל של החברה, לאחר שרשמה ירידה חדה בשוק בתחום המכשירים הנמוכים ומיועד לסגור את הפער אל מול מכשירי ה-Windows Phone, זאת למרות ההצלחה שרשם מכשיר ה-Lumia 520 הנחשב לבין הזולים שיש לה להציע.

הדיווח מאשר את הדברים שחלקם כבר נאמרו בעבר, וכי המכשיר לא יכלול את יישומי גוגל או גישה לחנות האנדרואיד, ובמקום זאת נוקיה פיתחה חנות אפליקציות ייעודית, וכן ממשק חדש לגמרי. באופן זה מיקרוסופט נמנעת מלשלם לגוגל תמלוגים עבור הרישיון הדרוש להפעלת חנות ה-Google Play על המכשיר ומאותת לה כי היא יכולה לעשות גם מכשירים מוזלים מבוססי אנדרואיד.

מבחינת חומרת המכשיר, השמועות הקודמות טענו כי ה-Nokia X יציג מסך 4 אינץ’, ירוץ על שבב של Qualcomm, מצלמה 3 מגה פיקסל בגבו, יכיל 4GB של זיכרון לאחסון והערכות כי מחירו יעמוד סביב $200.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.