נראה שהשותפות של נוקיה ומיקרוסופט עומדת להתרחב גם לשוק הטאבלטים, לפי הידוע, מיקרוסופט עומדת להשיק 9 גרסאות שונות למערכת ההפעלה הבאה שלה, ה-Windows 8 והגרסה המיועדת לטאבלטים היא-Windows 8 ARM edition שתגיע עם ממשק המטרו החדיש. כעת, מתכננת החברה להציג ברבעון הרביעי של השנה טאבלט עם מעבד כפול ליבה של Qualcomm, מסך בגודל 10 אינץ' אשר ירוץ על Windows 8 ויוצר על ידי נוקיה.

חדשות אלה לא מפתיעות במיוחד מכיון שנוקיה הודתה כמה פעמים שהיא מעוניינת להיכנס לשוק הטאבלטים, במהלך תערוכת MWC שנערכה מוקדם יותר החודש בברצלונה אמר ניקלס סבנדר (סמנכ"ל בכיר בנוקיה) ל-PocketNow כי: "שוק הטאבלטים יכול להיות מעניין מאד לחברה כמו נוקיה."

נוקיה כבר היום ממוקמת במקום הראשון במכירות מכשירים מבוססי Windows phone וצברה 45 אחוזים מנתח השוק הזה. יהיה בהחלט מעניין לראות כיצד מיקרוסופט ונוקיה ייכנסו לשוק הטאבלטים, שכן אם מהלך כזה אכן יתרחש שתי החברות יצטרכו לתחרות כנגד אפל וגוגל שכיום שולטות בשוק הזה, בנוסף לשוק הסמארטפונים ולכן על נוקיה להוכיח כי היא מסוגלת  להתחרות בשתי הפלטפורמות האלה ויהיה שווה התעניינות מצד המשתמשים. (מקור)