עכשיו זה רשמי: סוף הדרך של סימביאן (Symbian) ושל MeeGo קרוב מתמיד. נוקיה (Nokia) שלחה השבוע מכתב למפתחים בו היא מודיעה שהתמיכה במערכות ההפעלה הללו תספיק באופן רשמי ב-1 בינואר 2014, כלומר בעוד כחודשיים וחצי.

למעשה היה מדובר רק בשאלה של זמן. מאז שנוקיה פנתה כמעט לחלוטין לשימוש ב-Windows Phone של מיקרוסופט (Microsoft) זה היה ברור שהיא לא תמשיך במקביל לפתח את מערכוםפעלה הוותיקות שלה. במקביל היא אמנם שחררה טלפונים מבוססי Asha אך מדובר בחלק קטן מהמאמצים הכללים שלה בתחום הטלפוניה.

"אנחנו מאוד מתרגשים מההזדמנויות הזמינות כיום עם Asha ו-Windows Phone, ואנחנו מקווים שתביאו את הכישרונות שלכם לפלטפורמות הללו. אנחנו מאמינים ששינויים אלו יעזרו לשפר את היכולת שלנו לתמוך בכם בזמן שאתם מפתחים יישומים נהדרים עבור לקוחותיכם" נכתב במכתב שהופנה למפתחים.

למרות הפסקת התמיכה נוקיה אינה מתכוונת לסגור את החנויות המקוונות שלה, לפחות בינתיים. זה אומר שבעלי מכשירי סימביאן ו-MeeGo (ה-N9), יוכלו להמשיך להוריד יישומים. החברה אף תעביר דו"חות הורדה ותשלומים למפתחים שיישומיהם ימשיכו להיות מורדים, אם בכלל. עם זאת, מפתחים לא יוכלו יותר לעדכן את היישומים שלהם שקיימים בחנות ה-Ovi או Nokia, וכן לא יוכלו יותר להעלות יישומים חדשים.