כמעט רוב היצרניות הגדולות נמצאות בשוק המחשוב הלביש. אפל, גוגל, סמסונג ועוד. והיכן מיקרוסופט? היא חשפה לא מזמן צמיד ניטור, אבל לא ממש עדיין שעון חכם. מתברר כי כן היו בתוכניות שלה להשיק מוצר שכזה, אפילו יחד עם נוקיה (Nokia) שנרכשה על ידה, אך הוא לא הגיע עד היום לחנויות.

לפי התמונות שחשף The Verge, השעון כונה תחת שם הקוד Moonraker, פותח על ידי נוקיה ויועד להצגה עוד אשתקד, בקונגרס המובייל 2014 (MWC) שנערך בחודש מרץ בשנה שעברה, והוא נראה כמעין שילוב של הצבעים הזרחניים של נוקיה עם ממשק סטייל Windows Phone.

השעון מגיע בצבעים רבים עם רצועת גומי גדולה, כפתור חזרה וניווט פנימי בהחלקה על מסך המגע במעבר בין האריחים השונים עם ממשק המטרו המוכר. השעון מסוגל להתחבר לטלפון חכם, ככל הנראה ל-Windows Phone בלבד, ולספק התראות שונות, קריאה של מיילים והודעות, גישה וחיוג לאנשי הקשר, שליטה במצלמה מרחוק, שימוש כצמיד ניטור והפעלת אפליקציות שונות.

לדברי המקור, לא מדובר רק בקונספט, אלא התכנון המקורי היה להשיק את השעון במהלך שנה שעברה, אולם מיקרוסופט החליטה לגנוז את הפרויקט מסיבה לא ידועה. בינתיים החברה ממשיכה לפתח את הדור השני לצמיד ה-Band אשר צפוי להגיע במהלך השנה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.