כשנה לאחר מכירת חטיבת הטלפונים שלה למיקרוסופט (Microsoft), נראה כי יצרנית הטלפונים לשעבר נוקיה (Nokia), צפוייה לבצע קאמבק ולחזור לייצר סמארטפונים מבוססי אנדרואיד בשנה הבאה.

על חזרתה הלא מפתיעה במיוחד לגזרת המובייל הרבויה מכשירים גם כך, אישר לא אחר מאשר מנכ"ל נוקיה בסין שאמר כי היצרנית אכן עובדת על מכשירים מבוססי אנדרואיד שיושקו כפי הנראה בתחילת שנת 2016. בנוסף, כך טוענים הדיווחים, יועתקו מפעליה של היצרנית למחוז Sichuan (סצ'ואן) הנמצא במערב סין, כשבשלב מאוחר יותר יועתקו גם מעבדות המחקר והפיתוח של נוקיה לאותה עיר ומשם תנהל ותנווט את עסקיה.

עת מכירת חטיבת המכשירים של נוקיה למיקרוסופט, חתמה היצרנית הפינית על הסכם עם הענקית מרדמונד לפיו תמנע מלהיכנס לשוק המובייל ותמנע מלייצר סמארטפונים תחת המיתוג של נוקיה עד תום שנת 2015. בנוסף, על-פי ההסכם, תמנע היצרנית מלמתג את שמה על מכשירים חכמים במשך עשור, אך כן תוכל לחזור ולייצר מכשירים חכמים בתום השנה.

חזרתה הצפוייה של נוקיה לשוק המובייל אינה מפתיעה במיוחד. לפני מספר חודשים השיקה החברה את הטאבלט Nokia N1, שהוא הטאבלט הראשון של היצרנית מבוסס אנדרואיד. למעשה, ניתן לחשוב כי היצרנית הפרה כבר אז את ההסכם עם מיקרוסופט, אולם מדובר בו אך ורק על סמארטפונים ולא על טאבלטים.

כך או כך, עם חזרתה של נוקיה לגזרת הסמארטפונים התחרות וודאי תהיה קשה מתמיד. בחברה, כך מקווים, לשחזר את ההצלחה מלפני מספר שנים בהן הייתה בראש יצרניות הסלולר, טרום עידן המכשירים החכמים.

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.