בזמן שכולם מדברים על טאבלטים ומכשירי אנדרואיד, מתכוננת נוקיה בימים אלה לקראת אירוע דרמטי, שעשוי (לפחות לפי רמיזותיה) לקבוע את עתידה סופית.

אתמול פרסם כתב האתר האוסטרלי iTWire אלכס זהרוב-רויט כי נוקיה שלחה לאנשי תקשורת מקומיים הזמנה לאירוע בו תחשוף "מכשיר שיפר את האיזון בשוק", ושיתקיים ב-21 בחודש – יום שלישי הבא. ההזמנה לא מכילה כמעט אף פרט מלבד הטענה היומרנית, ומסתפקת בהבהרה כי מדובר ב"הדגמה בלבד", שתיעשה ע"י מנהל שיווק המוצרים והטכנולוגיות בנוקיה אוסטרליה קורט בוניצ'י, ואחריה יוקרן בשידור חי מסינגפור נאומו המרכזי של מנכ"ל החברה סטיבן אלופ בוועידת Nokia Connection. שאלות אחרות, כגון מועד הזמינות ופרטים שאינם טכניים, תיענינה רק בסוף החודש בראיונות שיקיים המנהל האזורי של נוקיה באוסטרליה, כריס קאר.

למעשה, המכשיר שיוצג ע"י נוקיה יכול להיות כל דבר – החל מסמארטפון, דרך טאבלט וכלה במחשב נייד מסוג כלשהוא – ומערכת ההפעלה שלו עשויה להיות MeeGo או Windows Phone. הרמז היחיד שניתן למצוא בפרטי ההזמנה הוא העובדה שהניסוח בו בחרה החברה, "market disrupting", מזכיר את אוצר המלים ששימש בעבר לתיאור מערכת ההפעלה מיגו – "future disruption in mobile ecosystem".

עדכון: Nokia N9 רשמי: MeeGo, מסך 3.9" ללא כפתורים, מעבד 1GHz