רגע לפני שנוקיה (Nokia) חוזרת לעסקי הטלפונים החכמים, היא כבר מוכנה להתנגח במתחרות שלה: החברה הפינית הגישה תביעה כנגד אפל (Apple) בבית המשפט בגין הפרת פטנטים.

התביעה עוסקת ב-32 פטנטים שונים הקשורים לתוכנה, טכנולוגיות נתונים, וידאו וממשק משתמש, הוגשה לבית המשפט לטענת נוקיה, בשל הפרתם על ידי אפל בשימוש במוצריה השונים. על פי דיווחים, התביעה הגיעה לאחר שהשניים לא הצליחו להגיע להסכמה בנוגע לעלויות התמלוגים שאפל תשלם לנוקיה.

מדובר בתביעת פטנטים שהוגשה עוד ב-2009, במקביל לתביעות שרצו דאז בין כל יצרניות הסלולר. אז אפל ונוקיה הצליחו להגיע להסכם פשרה, אשר אמור לפוג בסוף השנה הנוכחית. "באמצעות ההשקעה המתמשכת שלנו במחקר ופיתוח, נוקיה יצרה ותרמה רבות לטכנולוגיות הבסיסיות המשמשות אותנו במכשירים הניידים של היום, כולל מוצרי אפל", אמר אינקה רהנסטו, מנהל תחום הפטנטים בנוקיה.

את התביעה גישה נוקיה במקביל בבית המשפט המחוזי שבטקסס ארה"ב ובבית המשפט האזורי שבדיסלדורף, מנהיים ומינכן שבגרמניה. אפל עדיין לא הגיבה לעניין.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.