מדווחת השבוע על נתוני ההורדות של אפליקציות מ- Nokia Store, חנות האפליקציות למשתמשי Nokia. הנתונים מצביעים על גידול של יותר מ- 300% בכמות ההורדות העולמית בהשוואה לתחילת השנה.

 Nokia Store זמינה ב- 190 מדינות ברחבי העולם, כולל ישראל כמובן, והיא מציעה למעלה מ- 90 אלף אפליקציות לסמארטפונים ולמגוון רחב של טלפונים של Nokia.

 על פי נתוני החברה מתבצעות מדי יום 10 מיליון הורדות של אפליקציות מ- Nokia Store, ועד כה 177 מפתחים שהעלו אליה אפליקציות  חצו את רף מיליון ההורדות כל אחד.

כחלק מהאסטרטגיה של Nokia, הדוגלת בהתאמה לשווקים לוקאליים, הממשק של Nokia Store פועל בשפה המקומית בכ- 90% מהמדינות בהן היא זמינה.

 עוד מדווחת Nokia על שיעור החדירה של מכשיריה בעולם ומוסרת כי למעלה מ- 200 מיליון סמארטפונים של החברה המבוססים על מערכת ההפעלה Symbian פעילים כיום בשוק, בנוסף לכ- 675 מיליון טלפונים מסדרה 40 (סדרת הטלפונים הסלולריים הבסיסיים של Nokia).

אופירה אבישי, מנהלת שיווק ושרותי התוכן של Nokia ביורוקום נציגת Nokia בישראל מוסרת כי: "ניתוח הנתונים לאורך זמן, מצביע על מגמה ברורה ועקבית בהתפתחות דפוסי השימוש באפליקציות גם בקרב מכשירים שאינם סמארטפונים. מדובר בפוטנציאל עצום של מאות מיליוני משתמשי Nokia אשר מפתחים וחברות שהשכילו להבחין בו מממשים את כיום את ההזדמנות שפלטפורמה זו מציעה להם. דוגמא להצלחה מעוררת התפעלות הינה   Snaptu הישראלית שפיתחה אפליקציות לסגמנט המכשירים הבסיסיים ונרכשה ע"י פייסבוק בחודש מרץ האחרון תודות להישגיה המרשימים". אבישי מסיימת וקוראת למפתחים הישראלים להמשיך ולפתח למיליוני משתמשי Nokia בישראל ובעולם "זהו לגמרי אוקיינוס כחול".