נוקיה (Nokia) הכריזה על שני משחקים חדשים המבוססים על המשחק הקלאסי והפופולרי שלה Snake.עם זאת, לא מדוב במשחקים 'רגילים'. הם פותחו לשימוש במציאות רבודה באמצעות המצלמה של אפליקציית פייסבוק (Facebook) והמסננים שלה.

המשחקים, שנקראים Snake Mask ו-Snake Real World, מבוססים עדיין על אותו עיקרון ישן – נחש שמטרתו לאכול נקודות, והולך ומתארך ככל שהוא אוכל יותר. עם זאת, בגרסאות מציאות רבודה זו, בטכנולוגיה של פייסבוק, נוצר קשר עם עצמים בסביבה: ב-Snake Real World משתמשים במצלמה האחורית של הטלפון כדי לגרום לנחש 'לאכול' חפצים שמופיעים בעולם האמיתי, בעוד שב-Snake Mask משתמשים במצלמה הקדמית כדי להפוך את המשתמש עצמו לנחש באמצעות תנועות פנים.

השילוב של משחקי ה-Snake עם המצלמה של פייסבוק בא לביטוי גם באמצעות Facebook Live: משתמשים יכולים לשדר בשידור חי את המשחק שהם משחקים ולשתף אותו בתזרים החדשות שלהם. השחקנים אפילו אמורים להזמין משתתפים חדשים למשחק ולהתחרות ביניהם במטרה להשיג תוצאות טובות יותר.

המשחקים החדשים יהיו זמינים למכשירי iOS והן למכשירי אנדרואיד, והם יופצו בהדרגה לכלל המשתמשים בימים הקרובים כמסננים המשולבים באפליקציית הפייסבוק.