מוזרות דרכי הנוקיה (Nokia). כמה ימים אחרי שהחברה הודיעה שאין לה כוונה לחזור לשוק הטלפונים הסלולאריים, מתברר שבכל הקשור לגבי הטאבלט היחיד שלה, ה-N1, קצת שונות.

אם נראה היה שהייצור של הטאבלט, המבוסס כזכור על אנדרואיד (Android) עם משגר ה-Z Launcher הייחודי של החברה, מיועד ואך רק לשוק הסיני – וזאת אחת הסיבות שהחברה בחרה בפוקסקון (Foxconn) כיצרנית – אז ההצלחה במכירות גרמה לנוקיה לחשוב על פרישת כנפיים.

שלושה חודשים אחרי ההשקה בסין מתכוונת החברה למכור את הטאבלט גם במדינה השכנה טייוואן תמורת כ-270 דולר אמריקאי, או 8,190 דולר טייוואני ליתר דיוק. נוקיה לא הודיעה על מדינות נוספות שנמצאות על הפרק, אך ההערכה היא שזה עומד לקרות, אם המכירות בטייוואן ישביעו את רצונה.

כזכור, הטאבלט מבוסס אנדרואיד 5.0 עם מסך בגודל 7.9 אינץ' ברזולוציה של 2,048×1,536 פיקסלים. המערכת על שבב היא ה-Atom Z3580 מרובעת ליבות של אינטל (Intel) הפועלת במהירות של 2.3 ג'יגה-הרץ ב-64 ביט. הטאבלט יגיע עם 2 ג'יגה-בייט זיכרון עבודה ו-32 ג'יגה-בייט זיכרון אחסון ללא אפשרות הרחבה. הוא גם יהיה אחד הראשונים שמציע חיבור ה-USB-C החדש. את התמונה משלימים מצלמת 8 מגה-פיקסלים מאחור ו-5 מגה-פיקסלים מקדימה, וכן סוללת 5,300mAh.

כך או כך, כאמור, למרות כל ההכרזות והפירושים, אין ספק שהחברה הפינית מנסה לשמור בחיים את המותג 'נוקיה'.

צפו: הצצה ראשונה ל-Nokia N1