לאחרונה נוקיה חתמה על שת"פ גדול עם מיקרוסופט, עם הרעיון של מכשירי ווינדוזפון 7 מתוצרת ענקית הסלולר שמצאה את עצמה בקרב מול אפל וגוגל עם מערכות הפעלה סלולריות חכמות ומעוצבות, כשלה יש את מערכת הסימביאן ההולכת ומאבדת מהרלוונטיות שלה (חרף מחאת בסיס המשתמשים הוותיקים). בנסיון למתקפה אחרונה שתחזיר אותה למשחק הסמארטפונים, הם שיחררו את הגרסא האחרונה של סימביאן, הסימביאן^3 אשר מפעיל בין השאר את מכשיר הדגל האחרון שלה, ה-N8 שנסקר אצלנו (ונמצא שהוא תותח מולטימדיה).

במכתב פתוח לקהילת המפתחים לסימביאן, סמנכ"ל נוקיה פורנימה קונכיקר, הכריז שהשתפ עם מיקרוסופט לא מבשר על קץ הסימביאן. המערכת תמשיך להתעדכן, ומכשירים המריצים אותה ימשיכו לצאת, כשהחברה לא רק מיישרת קו ברמת הממשק, אלא גם המכשירים העתידיים יתגאו במעבדים של גיג'ה הרץ ומעלה ומעבד גרפי ייעודי, והטמעת טכנולוגיות של מיקום ורשתות חברתיות, שלדבריו הן חלק מהמומחיות של נוקיה, כשייתכן שימשיכו להוציא מכשירי סימביאן גם עם השקות הווינדוזפון מתוצרת נוקיה. תשובה חד משמעית נדע רק עם ההשקה של הווינדוזפון.

פרטים ראשונים על מכשירי Symbian 3 הבאים
במכתב פרסם קונכיקר על מה צפוי לנו במכשירי העתיד, כאשר Symbian 3 תשודרג לגרסה החדשה עם ממשק שונה משהכרנו. גם ה-Ovi Maps תשתנה וכן נוקיה תעמיק את האינטגרציה עם אפליקציות מבוססי מיקום בשילובים שונים, זאת על מכשירי בעלי מעבד 1GHz ומעבד גראפי מהיר.

קרא עוד:  מייל מתחזה מנסה לגנוב פרטי כרטיס אשראי ללקוחות הוט

כל זאת צפוי לקרות בהמשך השנה, כשגם המכשירים וגם המערכת ישודרגו וסביר כי זה יתרחש לפני השקת ה-Windows Phone של נוקיה. (מקור)

גילוי נאות: הכותב הוא משתמש סימביאן מרוצה, כשכתבה זו נכתבה על גבי מכשיר נוקיה E5.

-פרסומת-
זהו הפרופיל האישי שלי, והוא יכול לשמש לי כבמה להלל את עצמי ולספר על עצמי סיפורי אלף לילה ולילה... אבל אין הנחתום מעיד על עיסתו, לכן, אצטט את גדולי האומה:"יש איזה רועי אחירון מטומטם מעצבן באתר TGSPOT..." (אריק, טרול, פיקסלים על פורום, 2011)ובנימה רצינית, טכנולוג, כותב להנאתי, גם מצלם (לפעמים).