חברת נוקיה פרסמה לאחרונה את הדוחות הפיננסיים של החברה לרבעון השני של השנה, למרות כמות מכירות מעבר למצופה של מכשירי הLumia שהסתכמו בכ-4 מליון מכשירי Windows Phone מתוצרת נוקיה שנמכרו בשנה האחרונה, החברה עדיין הצליחה להגיע להפסדים של כמיליארד דולרים ברווח התפעולי של הרבעון השני של 2012.

על פי הערכות, נוקיה מכרה כ-600,000 מכשירים מסדרת ה-Lumia בצפון אמריקה, ומתוכם 330,000 בארה"ב. זוהי ירידה חדה בהשוואה לשנים קודמות בהם נוקיה הייתה מגיעה למספרים שכאלה בשבוע (!) בשנות השיא שלה. ככל הנראה, הצלחה בשוק מכשירי הWindows Phone לא מספיקה בכדי להוציא את נוקיה מהבוץ הכלכלי אליו נקלעה הענקית הפינית, וכי נוקיה תצטרך למצוא דרכים יצירתיות וחדשניות בכדי להתעלות על עצמה ואולי להצליח יותר -או להפסיד פחות ברבעונים הבאים.

אך למרות ההפסדים הגדולים המסתכמים כאמור בכמיליארד דולרים ברבעון החולף, נראה כי קיים שיפור במגמת ההפסדים של החברה, וכי נוקיה הצליחה למנוע מגמת ירידה חדה יותר, זאת בהשוואה לרבעון הקודם בו החברה הפסידה סכום המסתכם ב-1.7 מיליארד דולרים בשנה הנוכחית ולחברה תוכניות רבות בתחום ה-Windows Phone 8 וכן ייתכן כי גם תכנס לשוק הטאבלטים כאשר תושק מערכת ה-Windows 8 באוקטובר. האם בנוקיה בדרך להשתקמות?