החברה הפינית שספגה לא מעט ביקורת בשנים האחרות ורבות אמרו עליה כי היא משיקה מכשירים ישנים, יש לה מערכת הפעלה מסורבלת וסגורה ועוד. כאשר הגיע אפל עם האייפון הנוח והקליל והגיע אנדרואיד עם הגן פתוח על שלל אפליקציות, פתאום הענק הפיני נראה כמו הצל של עצמו.

ימי הזוהר שהיו
נוקיה בסוף העשור שעבר הייתה אחת החברות המצליחות בעולם. אפל לשם השוואה לא התקרבה לממדים העצומים של נוקיה, החל מכשיר ה-3100 ועד הצלחות אחרות שלמעשה משאירות חותם עד עצם היום הזה. אבל נוקיה לא השכילה להתחדש ולפרוץ קדימה, המכשירים שהציגה שנה אחר שנה היו העתק מדויק חוץ מכמה שינוים מינוריים ולא משמעותיים, עד שהגיע שנת 2007 ובהופעה אחת של איש אחד – סטיב ג'ובס שבו הוא הכריז על האייפון הראשון והקלפים נטרפו.

נוקיה בצעדים נואשים הכריזה על מכשירים שהיו אמורים לתת מלחמה מול האייפון השובב אולם כישלונות כמו N97 גרמו לחברה להראות חיוורת וכבויה. מנכ"ל נוקיה הנוכחי הסביר את מצבה של החברה בצורה הטובה ביותר, סטפן אלופ אמר: "אנחנו בנוקיה משולים לאדם שהתעורר על אסדת נפט בוערת ועל אותו אדם להחליט אם לקפוץ למים הקפואים או להישאר עומד שם", התיאור הזה משול לנוקיה בצורה הטובה ביותר. החברה נמצאת על צומת דרכים משמעותי עבורה, אם מחר החברה לא תכריז על מוצרים פורצי דרך שמציבים אותה בשורה אחת עם המתחרים, החברה צפויה לאבד את בסיס קיומה.

זמן גורלי
אם כך מחר האירוע הגדול של נוקיה, סטפן אלופ יעלה על הבמה ויציג מספר מכשירים מבוססי מערכת ההפעלה Windows Phone 7. שמועות אחרונות מדברות על שני דגמים עיקריים: אחד Nokia Lumia 800 בעל מסך 3.7 אינצ' ומצלמה 8 מגה פיקסל ולמעשה מדובר באותו N9 רק רץ על מערכת ההפעלה של מיקרוספט, כנראה שהשמועה הזאת נכונה (בתמונה משמאל). מכשיר נוסף הוא לומיה 710 בעל מסך 3.4 אינצ',  1.4 ג'גה הרץ מעבד, 5 מגה פיקסל מצלמה ו-1 ג'גה זכרון ראם.

היום הגדול של נוקיה מתרחש בעוד מספר שעות בודדות, האם הענק הפיני התעורר מתרדמת חורף ארוכה או שמדובר באותו אדם על אותו אסדת נפט והוא מחליט להישאר עליה? יהיה מעניין זה בטוח. (מקור)

עדכון: Nokia Lumia 800 הוכרז רשמית, מכשיר ה-Windows Phone הראשון של נוקיה