בהתאם לדיווחים ולשמועות שקדמו לפתיחת תערוכת הסלולר של ברצלונה (MWC), חשפה נוקיה (Nokia) במסגרת מסיבת העיתונאים שלה שני דגמים משופרים למכשירים קיימים: Nokia 7 Plus ו-Nokia 8 Sirocco. שניהם מציעים שיפורי חומרה ועיצוב לעומת קודמיהם, ונושאים את סמל Android One המבטיח מערכת הפעלה נקייה ועדכונים מהירים לגרסאות החדשות של אנדרואיד.

Sirocco הוא כעת מכשיר הדגל של נוקיה, והיא מתארת את עיצובו העדכני כשילוב מושלם בין "אומנות מדויקת וחדשנות תכליתית". בצדו האחורי מצלמת בעלת עדשה כפולה מבית מותג האופטיקה Zeiss. עדשה אחת רחבה המיועדת לצילום בתנאי תאורה קשים, והשנייה עם חיישן באיכות 13 מגה-פיקסל וזום אופטי. גודל המסך, המתעקל בקצוות המכשיר, עומד על 5.5 אינץ׳ באיכות 2K, והפעם גם מדובר במסך pOLED ולא LCD של המכשיר המקורי. המערכת על שבב נותרה Snapdragon 835, אך הוא יוצע בתצורת זיכרון של 6/128 גיגה-בייט.Nokia7PlusRange.png

גם Nokia 7 Plus מצויד במערך עדשות כפול, אך במקרה הזה המערכת על שבב היא Snapdragon 660, אם כי לטענת היצרנית היא עברה תהליך של מיטוב והתאמה כך שתפעל בביצועים ויעילות מרביים. סוללה בנפח 3,800 מילי-אמפר/שעה תאפשר זמן שימוש של עד יומיים בין טעינה לטעינה, והמסך בגודל 6 אינץ׳ מציע רזולוציית +FHD ביחס של 18:9 ועיצוב כמעט נטול מסגרת.

שני המכשירים צפויים להגיע לחנויות ברחבי העולם בתחילת חודש אפריל. מחירו של ה-8 Sirocco יעמוד על 749 אירו, והנוקיה 7 פלוס יימכר תמורת 399 אירו. את שניהם צפויה לייבא לארץ חברת יורוקום, נציגתה הרשמית של נוקיה בישראל.

קרא עוד:  גאוני: לנייד החדש של לנובו יש מסך דיו אלקטרוני בגבו