שלושה חודשים אחרי שגוגל הציגה את תוכנת הניווט החינמית שלה למערכות אנדרואיד, גם נוקיה עשתה צעד דומה ומציע גרסה חינמית של ה-OVI Maps. החברה תספק שירות ניווט הכולל מפות עולמיות והדרכה קולית לרכב או להולכים ברגל. בנוסף למפות ולהדרכה הקולית, השירות יציע גם תחזית מזג האוויר, מקומות בילוי ועוד. לא כולם יוכלו להינות מהשירות שכמו שהשירות של גוגל מתאים רק למערכות אנדרואיד, נוקיה תציע את השירות רק למערכת Symbian ולמכשירים בעלי מקלט GPS כדוגמת מכשירי המגע 5800, N97 והמכשירים הנוספים כגון E75 ,E55 ועוד.

נוקיה מאוד גאה בתוכנה החדשה שלה: “נוקיה היא החברה היחידה עם שירות ניווט גם לרכב וגם להולך הרגל מסביב לעולם. בניגוד לתוכנות אחרות לשימוש ברכב בלבד, אנחנו לא מכריחים את המשתמש לרכוש מפות למדינות שונות אפילו רק אם ביקרתם בהם למספר ימים. אנחנו מציעים גם ניווט וגם מפות חינם לכל דורש, עם כל הפיצ’רים שמשתמשים מצפים להם”. כך אמר היום אנסי ואנג’וקי, סגן נשיא בנוקיה.

בעלי נוקיה יכולים להוריד את התוכנה כבר היום התומכת ב-74 מדינות ב-47 שפות. לצערנו, מפות ישראל עדיין אינם זמינות. מכשירים עם התוכנה החדשה יגיעו כבר מחודש מרץ השנה.

כזכור, בשבוע שעבר התפרסם כי תוכנת הניווט טלמפ היא הגדולה בארץ ובאירופה בשוק תוכנות ניווט לסלולר. נראה איך נוקיה תצליח להתמודד עם זה.

קרא עוד:  נוקיה נכנסת לשוק הטלוויזיות: חשפה מסך 55 אינץ' 4K עם Android TV

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.