לאחר שקבעה שיא גינס בקיץ שעבר כשיצרה את Dot, דמות האנימציה הקטנה ביותר בעולם בסרטי Stop-motion , מציגה השנה Nokia את Gulp, סרטון קצר שזכה בשיא גינס עבור סט ההנפשה הגדול בעולם לסרטי Stop-motion.

הסרטון, שצולם בחוף בדרום וויילס בריטניה, עוקב אחר מוצאותיה של סירת דיג קטנה כאשר הגאות יורדת. עם נסיגת הים, רשתות ומעילי גשם מתעוררים לחיים ומציגים דייג בודד במסע אחר השלל היומי שלו.

הפקתו של Gulp הינה פרי שיתוף הפעולה בין Nokia וחברות התוכן וההנפשה Ardman ו-  Wieden & Kennedy והיא מהווה חלק מהפעילות המתמשכת של Nokia, שמטרתה להציג שימושים יצירתיים ומקוריים לטכנולוגיה הקיימת בטלפונים ניידים. Gulp צולם במלואו באמצעות 3 סמארטפונים מדגם N8 של Nokia על גבי בד קנבס בגודל 43*24 מטרים (סט ההנפשה הגדול בעולם לסרטי Stop Motion), והוא מציג לראווה את יכולות ה-12 מגה פיקסל ועדשת ה- Carl Zeiss של המכשיר.

על מנת לצלם את התמונות, הורמו הסמארטפונים לגובה של 36 מטר מעל האדמה באמצעות עגורן ותופעלו מרחוק ע"י צוות ההסרטה.

 במאי הסרט, ג'יימי וורדלי, פיקח על צוות אמני חול ו-30 סטודנטים לאומנות שהתנדבו ליצור ציורי חול ענקיים שהיה צריך ליישר ולצייר מחדש בכל 4 דקות על מנת לעמוד בלוח הזמנים הצפוף שהוכתב ע"י גאות האביב. הצוות צילם עד 75 פריימים ביום, כשצריך לגרוף את החול כל פעם מחדש בכדי שיהיה אפשר ליצור את הציורים השונים עבור כל פריים. הצילומים ארכו 7 ימים, כולל יום צילומים אחד בלילה.

קרא עוד:  נוקיה דוחה את השקת מכשיר הדגל הבא שלה

הת'ר רייט, מפיקת הפרויקט וראש מחלקת המיתוג והפרסומות ב- Ardman שמחה על אתגר ההמשך ואמרה כי  " Gulpהינו פרויקט שאפתני בטירוף. מעולם לא עשינו משהו שאפילו מתקרב למימדים הענקיים האלו בעבר ומדובר בחוויית למידה משמעותית עבורנו מבחינה אומנותית, לוגיסטית וטכנית. אנחנו מותחים את גבול האפשרויות בכל התחומים.

פיליפ היקי, מנהל שיווק גלובל דיגיטל ב- Nokia, אומר, "אנחנו מאוד גאים ב- Gulp ושמחים שקבענו שיא גינס נוסף בתחום הסרטים וההנפשה. היצירתיות של אולפני Ardman, יחד עם יכולות הצילום המובילות בשוק של הסמארטפון N8 של Nokia הביאו ליצירתו של סרטון הנפשה יפהפה שידהים את כל הלקוחות, המעריצים והחסידים שלנו

הסרטון:

-פרסומת-
מדור ההודעות לעיתונות של האתר נותן במה לחדשות ולהכרזות המתרחשות בשוק הישראלי. זהו שירות לציבור קוראי האתר והכתבות פורסמו כלשונן וככתבן. אין האתר אחראי על תוכן הכתבה והוא אינו קשור או מושפע מכך.