חיבור USB דו כיווני, למה לא אצל כולם?

מאז שמכרה חברת נוקיה (NOKIA) הפינית את חטיבת הסלולר שלה למיקרוסופט (Microsoft) היא הספיקה לפתח מספר אפליקציות שונות וגם להיכנס לאחרונה לשוק המובייל, שוב, ובכנס המובייל בברצלונה היא הציגה את הטאבלט הראשון שלה, ה-N1.

איכותי כמו iPad

כבר במבט הראשון בטאבלט רואים כי נוקיה מכוונת את התחרות שלה בשוק הטאבלטים הקטנים במיוחד אל מול האייפד מיני 3 של חברת אפל (iPad mini) והטאבלט של סמסונג ה-Tab S בשוק הטאבלטים מבוססי אנדרואיד. עיצובו מרשים למידי ומזכיר מאוד את זה של חברת אפל, עם מעטפת אלומינים בחתיכה אחת (Unibody) וקצוות מעוגלים המאפשרים אחיזה נוחה במכשיר, גם ביד אחת.

הטאבלט פועל על מערכת ההפעלה אנדרואיד 5.0 לוליפופ יחד עם ה-Z לאנצ'ר של נוקיה שהושק לא מכבר בחנות האנדרואיד. זהו בהחלט אחד הלאונצ'רים המעניינים שנתקלנו בו לאחרונה, כזה המפשט לנו את הדרך בה אנחנו משתמשים בטאבלט. המאפיין המרכזי של הלאנצ'ר היא התוכנה שלומדת מהן האפליקציות שאנו משתמשים רוב הזמן ומציגה אותן על מסך הבית. מלבד זה, התוכנה אף מקטלגת את האפליקציות לפי שעות כך שאם אנו משתמשים בבוקר ביותר אפליקציות חדשות וספורט ובשאר היום ברשתות החברתיות והמיילים הן יוצגו כך בדף הבית. בנוסף אם נרצה לגשת לכל האפליקציות, החלקה לעמוד הבית השני וכל האפליקציות שקיימות ב-N1 יוצגו לפי סדר הא-ב.

אופציה נוספת וחביבה, המבטלת את חלון החיפוש המוכר, היא האפשרות לכתוב על המסך עם האצבע את האותיות ועל המסך יוצגו האפליקציות המכילות את האותיות שכתבנו. פעולה זו גם מבצעת בו זמנית חיפוש אנשי קשר, הגדרות או דברים קשורים ואף חיפוש ברשת. מלבד זה, הלאנצ'ר בסיסי מאוד, כלומר אין מגירת אפליקציות והכל מוצג לנו על גבי מסכי הבית והדבר היחיד שאפשר לעשות הוא לשנות את הגדרות המערכת בצורת הממשק המוכר של מערכת האנדרואיד.

קרא עוד:  הוא כאן: מיקרוסופט עדכנה את Edge לגרסת ה-Chromium
חיבור USB דו כיווני, למה לא אצל כולם?
חיבור USB דו כיווני, למה לא אצל כולם?

נוקיה ציידה את ה-N1 במעבד החדש של אינטל Atom Z3580 בעל 4 ליבות במהירות של 2.3GHz (אשר קיבל 46895 נקודות ב-Antutu) יחד עם זכרון RAM של 2 ג'יגה-בייט , זיכרון אחסון של 32 ג'יגה-בייט ו-2 מצלמות, הראשית באיכות 8 מגה-פיקסל והמשנית באיכות 5 מגה-פיקסל. בתחתית המכשיר ניתן למצוא זוג רמקולים סטריאופונים ובניהם חיבור USB דו כיווני החדש ביותר. הטאבלט מגיע בגרסת Wifi, בלבד ככל הנראה כי לפי ההסכם של עם מיקרוסופט אסור לה לייצר מכשירים בעלי תקשורת סלולרית.

Nokia N1 זמין לרכישה כבר עכשיו, אך מוגבל לעת עתה להפצה בשוק הסיני במחיר 250 דולרים לפני מיסים ולפי החברה, יש כוונה להכניס את המכשיר לשווקים חדשים בשנה הקרובה.

צפו במכשיר הטאבלט החדש של נוקיה, ה-N1