בעוד יומיים נוקיה מתכננת להמשיך את חגיגות הסימביאן, זאת אחרי הפסקה קצרה לאחר ההודעה המשותפת עם מיקרוסופט. על פי הדיווחים, מלבד הצגת החידושים שיביאו חידוש מרענן לממשק ה-S^3, נוקיה מתכננת גם להשיק עוד מספר מכשירי סימביאן נוספים.

הראשון מביניהם הוא מכשיר המוזיקה, ה-Nokia X7 שכבר דלף במספר הזדמנויות שונות. ל-X7 יהיה מסך בגודל 3.5 אינץ' מסוג Capacitive AMOLED ברזולוציה של 360X640 פיקסלים ומבחינת המפרט הטכני יש ל-X7 את מה שיש ל-N8: מערכת הפעלה Symbian^3 המחודשת ביחד עם מעבד בחוזק של 680MHz עם 256MB RAM כשעדיין לא ידוע על הזיכרון הפנימי לאחסון, וכנראה תהיה תמיכה בכרטיס microSD של עד 32GB. מצלמת ה-X7 תהיה fixed-focus עם 8 מגה-פיקסל ביחד עם פלאש LED כפול, עם וידאו HD 720p. מבחינת הקישוריות, אנחנו נזכה לקבל את ה-Bluetooth מהגרסה החדשה של 3.0, יחד עם Wi-Fi שתומך בתקן ה-n עם A-GPS, אך לא תהיה יציאת miniHDMI כמו ה-N8 אך כן יהיה TV-out. נגן הוידאו יתמוך ב-Dvix ו-MKV בדומה ל-N8 ומלבד זאת, יש לו 4 רמקולים שיפיקו צליל חזק, איכותי, והכי חשוב: גם סאונד היקפי בנוסף להכל.

מכשיר נוסף שאנו נראה הוא ה-E6-00. זהו מכשיר בעל מקלדת Qwerty מלאה והוא יפעל על מערכת Symbian^3 (בגרסת הלא-מגע, אנחנו גם רוצים את זה ל-N86 שלנו!) אשר תספק לו 3 מסכי בית חדשים ומותאמים אישית, זאת בשיפור משמעותי ממסך הבית המשמים של ה-E71. למרות שכל הפרטים עדיין לא אושרו ממקור רשמי, הדיווחים מדברים כי למכשיר מסך (לא מגע) בגודל 2.8 אינצ' (לעומת 2.3 ב-E71), מעבד ARM במהירות לא ידועה, מצלמה 8 מגה פיקסל עם פלאש LED כפול, מצלמה קדמית לשיחות וידאו, קישוריות Bluetooth ו-WiFi.

קרא עוד:  אפשר לעצור אותה? וואווי הכריזה על שלושה טלפונים חדשים במשפחת Nova 5

בהמשך, צפויה נוקיה גם להכריז ולהציג באופן רשמי את עדכוני התוכנה הגדול (PR 2.0) שישנה את הממשק המוכר של ה-Symbian^3 למשהו קצת יותר אטרקטיבי מהיום, ואולי אפילו נשמע על ה-N950 (מכשיר ה-MeeGo הראשון) ועל התוכניות לגבי מכשיר ה-WP7. אולי נוקיה מאבדת את אחיזת בשוק, אבל מה שבטוח – היא לא מפסיקה למשוך התעניינות תמידית.

עדכון: פרומו של המכשירים כבר עלו לרשת אך הורדו עוד לפני שהיה ניתן לצפות בהם. כן יש לנו סקירת וידאו של אתר Tree הבריטי.

עדכון 2: אם תציצו שוב בסרטון, תראו חלקים ממערכת הסימביאן החדשה.