נוקיה הכריזה רשמית על Lumia 928, המכשיר אשר דלף בשבועה האחרון ומיועד בלעדית להשקה ברשת Verizon. המכשיר הוא דגם מעט משודרג ל-Lumia 920 עם מסך 4.5 אינצ’ זהה מסוג AMOLED ClearBlack ואמנם הוא לא בעל מצלמת ה-PureView עם 41 מגה פיקסל כפי שקיווינו, אלא מצלמה צנועה יותר של 8.7 מגה פיקסל ופלאש חזק יותר מסוג xenon בעדשה של Carl Zeiss.

עיצובו כמעט זהה ל-Lumia 920 אך מעט דק יותר (ב-0.5 מ”מ ליתר דיוק), ומדובר באותה הרזולוציה למסך (768×1280) ואותו מעבד כפול ליבה 1.5GHz Kranit וזיכרון זמני 1 ג’יגה ועוד 32 ג’יגה לאחסון.

מלבד זאת, ה-Lumia 928 מגיע עם מספר יישומי צילום נוספים שחלקם כבר הוצגו בדגם הקודם כמו ה-Smart Shoot הלוכד עד 5 תמונות בצילום בודד, Cinemagraph הלוכד וידאו באיכות HD לשיתוף מהיר, יכולת צילום במצב פנורמה, וחיישן המצלמה כולל גם מערכת לייצוב תמונה. צילום הוידאו מסוגל ללכוד עד 1080p ב-30 פריימים לשנייה וללכוד קול ברגישות גבוהה.

המכשיר רץ על Windows Phone 8 ומגיע, איך לא, עם יישום הניווט Nokia Here, גישה לספריית המוזיקה ומשטח טעינה אלחוטי.

הוא יושק החל משבוע הבא ברשת Verizon במחיר של $150 לחוזה שירות של שנתיים ונוסף לכך גם $25 לרכישות בחנות האפליקציות של מיקרוסופט.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.