צילום עצמי או כפי שנהוג לכנותו, "סלפי", כבר מזמן הפך להיות תופעה של דור המכשירים החכמים. לאחרונה, אף נראה כי היצרניות השונות מתחרות ביניהן על מכשירים מיוחדים שמתמקדים אך ורק בטרנד העכשווי. כעת, מסתבר כי נשבר שוב השיא של כמות המשתתפים שנכנסים בצילום עצמי אחד בודד, והוא שייך, תאמינו או לא, ללא אחרת מנוקיה.

בתואר "צילום הסלפי הגדול ביותר בעולם" שנערך בבאנגלדש בדרום אסיה, זכה מכשיר ה-Lumia 730 הממותג תחת הכינוי Made for Selfie מבית נוקיה מיקרוסופט בתואר הנחשק, כשהתחרות נערכה למעשה בחסותה ובשיתוף חברת קוקה קולה. לצורך הסטטיסטיקה, צילום הסלפי כלל לא פחות מ-1,151 בני אדם, כאשר אלו הצטרכו, עוד בטרם הצילום המשותף, לחתום בשמם לצורך מעקב על כמות המשתתפים המדוייקת. נציין, כי מיקרוספט מחכה לאישור רשמי משיאי גינס על מנת שלציין ולרשום את השיא החדש.

Nokia Lumia 730 735מכשיר ה-Lumia 730 הוא בין פרותיה הראשונים של מיקרוסופט לאחר רכישתה של נוקיה. מלבד המצלמה הקדמית באיכות של 5 מגה-פיקסל שבעזרתה צולמה תמונת הסלפי, הוא מוגדר כמכשיר לשוק הביניים הכולל תושבת סים כפולה, מסך בגודל 4.7 אינץ', זיכרון RAM בנפח 1 ג'יגה-בייט, זיכרון אחסון פנימי של 8 ג'יגה-בייט שניתן להרחבה על-ידי כרטיס חיצוני ומצלמה אחורית ברזולוציה של 6.7 מגה-פיקסל. אין מדובר כאמור במכשיר פרימיום יוקרתי, אך סביר שרוכשיו רוכשים אותו מהסיבה שלשמה הוא הושק – צילומי סלפי.

זוהי אינה הפעם הראשונה בה נשבר השיא המוזר במקצת. השיא הקודם היה שייך למגזין אוסטרלי שהציב 279 משתתפים בשורה על מנת להנציח את הרגע. גם היצרנית Lava עם מכשירה Iris X5 ניסתה לשבור את שיא הגינס הנוכחי בעזרתם של 1000 משתתפים – שגם הוא טרם אושר. צילום סלפי נוסף שאומנם לא זכה בתואר אך צבר פופלריות עצומה ברשתות החברתיות שייך למגישה האמריקאית אלן דג'נרס שהצטלמה בטקס האוסקר אשתקד עם מכשיר הנוט 3.

קרא עוד:  עוד ניסיון: Pirate Bay יאפשר צפייה ישירה בסרטים וסדרות

יצרניות רבות החלו להשיק מכשירים המתמקדים בטרנד צילומי הסלפי. בין המכשירים ניתן למצוא את מכשיר ה-Xperia C3 של סוני ואת ה-Desire Eye של HTC שהושקו לאחרונה.

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.