מכשירי המותג נוקיה (Nokia) מקבלים את עדכוני האנדרואיד מהר יותר מכולם. כך עולה ממחקר של חברת המחקר קאונטרפוינט (Counterpoint) שבדקה את התנהלות היצרניות הגדולות בתחום עדכוני הטלפונים החכמים המבוססים על מערכת ההפעלה Android (אנדרואיד) של גוגל (Google).

Android Version Share for Top 10 Manufacturers (Cumulative Sales)

בין השאר בדק המחקר את כמות המכשירים של כל חברה שזכו לשדרוגים. HMD Mobile, האחראית למותג נוקיה, דורגה במקום הראשון לאחר שעדכנה 96% ממכשיריה ל-Android 9 במהלך השנה הראשונה להשקתה; למקום השני הגיעה סמסונג (Samsung) שעדכנה 89% ממכשיריה; במקום השלישי נמצאת שאומי (Xiaomi) שעדכנה 84%; ברביעי וואווי (Huawei) שעדכנה 82%; בחמישי לנובו (Lenovo) שעדכנה 43%; בשישי אופו (Oppo), שעדכנה 35%; בשביעי ויוו (Vivo), שעדכנה 18%; ובמקום השמיני LG, שעדכנה 16%.

נתון נוסף שבדקה Counterpoint הוא מתי החלה כל חברה לעדכן את דגמיה למערכת ההפעלה החדשה. גם כאן לנוקיה יש פער אדיר במקום הראשון, לאחר שהחלה את העדכון חודש בלבד לאחר השקת Android 9 Pie. לעומתה סמסונג משתרכת הרחק מאחור, מאחר שהחלה את העדכון רק 5 חודשים לאחר שגוגל שחררה את מערכת ההפעלה. בינתיים, יצרניות כמו שאומי, וואווי, לנובו, LG ואף ויוו החלו בהוצאת העדכונים לפני החברה הקוריאנית השולטת בשוק ללא עוררין.

Time Taken by Top 10 Manufacturers to Upgrade Portfolios to the Latest Android Version

ב-Counterpoint ציינו כי הנתונים צריכים להוות קריאת השכמה לחברות, שכן משך הזמן שאנשים שומרים על הטלפון הנוכחי שלהם עד להחלפה הולך וגדל וכבר נמצא על כ-30 חודשים בממוצע – מה שאומר שלמרות שיותר מכשירים נמצאים בשימוש יותר שנים, רוב היצרניות מעדכנות רק את מכשירי הדגל לאחר השנה הראשונה, ומשאירות את שאר המשתמשים עם גרסאות ישנות ופרוצות.