ההודעה של מיקרוסופט (Microsoft) על מכירת חטיבת ייצור הטלפונים הפשוטים לפוקסון (Foxconn), היוותה למעשה את יריית הפתיחה לחזרתה של החברה הפינית המקורית לשוק הסלולר.

חטיבת הטכנולוגיה של נוקיה (Nokia), זו שמכרה את הזכויות של המותג למיקרוסופט לתקופה מוגבלת שעומדת להסתיים, הודיעה כי היא תחל בשיתוף פעולה עם חברת HMD Global אשר תשווק תחת מותג נוקיה מכשירים סלולריים וטאבלטים. החברה החדשה אשר נמצאת בבעלות פרטית, תחזיק בזכויות לשימוש בשם וכי היא פועלת גם עם מיקרוסופט ופוקסקון על מנת להשתמש בשם במכשירים הזולים והפשוטים, כך עם השלמת העסקה היא תהפוך למעשה לנוקיה החדשה.

השיתוף הפעולה בין החברות יהיה צמוד מאוד ולמעשה לנוקיה שמור כיסא במועצת המנהלים בחברת HMD Global זאת בשל הרצון שלה לבחון את השימוש במותג במוצרים השונים והמיתוג בחברה וכי ההסכם נותן ל-HMD שימוש בלעדי בשם למשך 10 השנים הבאות. מנכ”ל החברה החדשה הוא ארטו נומלה (Arto Nummela),  מי שהוביל את חטיבת המובייל של מיקרוסופט באסיה.

כבר ב-2016 אפשר לצפות כי נראה טלפון חכמים וטאבלטים עם המותג של נוקיה ובתוכנית הפצה רחבה ככל האפשר: "אנחנו נהיה ממוקדים לחלוטין על יצירת מגוון גדול של מכשירים ממותגי נוקיה, אשר אנו יודעים כי הצרכנים זוכרים לטובה.” אמר נומלה. המיתוג הפך לדבר קריטי בשוק המובייל  וזו הסיבה כי העסקים שלנו מתמקדים בנכס הייחודי וזהו מותג נוקיה והניסיון הנרחב שלנו בשיווק ומכירות."

קרא עוד:  ל-HTC יש טלפון חדש שעונה לשם Wildfire X

אז כיצד השוק יגיב למותג החדש-ישן והאם נוקיה אכן מסוגלת לחזור לימי הזוהר שלה? זה עוד מוקדם לדעת אבל בהחלט יהיה מעניין לראות את השוק בשנה הבאה.