חנות האפליקציות של Windows Phone, מערכת ההפעלה של מיקרוסופט, עדיין סובלת ממחסור באפליקציות רבות, למרות שעם השקת המערכת בשלהי השנה שעברה הצהירו אנשי מיקרוסופט כי כמעט כל האפליקציות הפופולאריות אצל המתחרות כבר זמינות למערכת או עומדות להגיע אליה תוך מספר חודשים. כך, לדוגמא, אפליקציית הצילום אינסטגרם, אפליקציית התחבורה הישראלית MoovIt, אפליקציות הניווט Google Maps ו-Waze ועוד רבות וטובות.

אחת האפליקציות סביבן ניטשה מלחמה של ממש היא יו-טיוב. גוגל, כידוע, אינה מוכנה להשקיע משאבים בפיתוח אפליקציות למערכת ההפעלה של מיקרוסופט, ואף דרשה ממיקרוסופט להסיר אפליקציה שפיתחה האחרונה בעצמה עבור משתמשיה. הדבר הביא למלחמה של ממש בין החברות, במסגרתה שחרר עובד גוגל פרטים על פריצה במערכת Windows 8 ישירות לאינטרנט במקום לדווח עליה קודם לצוות האחרי על תיקונה בטרם תנוצל ע"י האקרים. בתוך כך נשארו משתמשי WP8 ללא גישה מלאה לשירות יו-טיוב, וללא יכולת להעלות אל הפורטל סרטונים שצולמו בסמארטפון שלהם.

השבוע גילו אנשי אתר Mobility Digest, שקיבלו את החת היחידות הראשונות של מכשיר הדגל החדש של נוקיה, Lumia 1020, שהחברה הפינית מספקת לבעיה פתרון משלה. אפליקציה חדשה בשם YouTube Upload, ששוחררה לפני כשבוע, מאפשרת למשתמשים להעלות סרטונים מייד לאחר הצילום, לאחר עריכתם באפליקציית עריכת הווידאו הבסיסית של החברה או מתוך תיקיית הווידאו, בעזרת אפשרות השיתוף המובנית במכשיר. האפליקציה מעלה את הסרטונים תוך שימוש בקישוריות סלולארית או אינטרנט אלחוטי בתקן WiFi.

בעקבות הגילוי ניסו אנשי האתר ומשתמשים נוספים בעלי מכשירי לומיה להוריד את האפליקציה, אך ללא הצלחה. למרות שבעמוד האפליקציה בחנות מופיע שהיא מתאימה לכל מכשירי Lumia המריצים את Windows Phone 8 בכל רזולוציות המסכים שהוציאה החברה עד כה, נראה שהחברה תשחרר אותה לשאר המכשירים רק לאחר עדכון ה-Amber למערכת ההפעלה, הצפוי לצאת בקרוב. החברה כבר ציינה לאחרונה מספר פעמים כי תכונות רבות שהוצגו לראשונה עם Lumia 1020 תגענה גם לקודמיו עם יציאת העדכון המדובר.