בעלי מכשיר מסדרת ה-Galaxy של סמסונג (Samsung)? יש לנו חדשות מעניינות שבטוח תרצו לשמוע: אפליקציית הניווט והמפות Nokia HERE, הגיעה אל מכשירי האנדרואיד (Android) באופן בלעדי (כרגע), רק למכשירים של סמסונג.

האפליקציה, המבוססת על הניווט מ-Windows Phone, תומכת במיפוי רגיל ותמונות לווין, דיווחי תנועה בזמן אמת תוך שימוש בנתונים שנשלפו מצוות ה-24/7 המיוחד של HERE Traffic, מידע תחבורה ציבורי למספר הערים, ניווט ממקום למקום, כישנה תצוגת מכונית מיוחדת למכשירי ה-Galaxy S5.

למפות HERE ישנם כמה יתרונות בולטים על פני Google Maps, ובראשם היכולת לנווט גם במצב לא מקוון. במקום לדרוש חיבור נתונים בכל פעם שהמשתמש מעוניין להסתכל על אזור חדש, מפות HERE מאפשרות לו להוריד חבילה מלאה של המפות על פי רצונו ולהמשיך לנווט גם בלי תקשורת רשת. המכשיר גם מתריע בפני המשתמש עוד כמה זיכרון פנימי נשאר במכשיר כך שהוא יוכל לנהל את המפות שהורדו למכשיר בצורה חכמה. אפשרות נוספות הוא ליצור חשבון HERE, המאפשר להמשתמש להרכיב "אוספים" של מיקומים ולאחר מכן לגשת אליהם על פני מכשירים אחרים, כולל דרך ממשק מבוסס דפדפן.

כרגע, רק מכשירי Galaxy בעלי גרסת אנדרואיד 4.1 ומעלה ועם זכרון עבודה של 1GB RAM יכולים להתקין את האפליקציה דרך חנות ה-Samsung Apps. גרסה לכלל משתמשי האנדרואיד שתופיע בחנות ה-Play תגיע בהמשך ביחד עם אפליקציה מקבילה למשתמשי iOS. אנחנו בדקנו את הגרסה לאחר שהודלף קובץ ההתקנה (APK) והתרשמנו לטובה, כולל מהשימוש שלה ברחובות ישראל.