נוקיה (Nokia) נכנסה רשמית גם לשוק הטלוויזיות כשחשפה מסך ראשון בגודל 55 אינץ' עם Android TV. בכך היא מצטרפת לשאומי (Xiaomi), וואן פלוס (OnePlus) ואפילו מוטורולה (Motorola) שכבר עשו את הצעד ומציעות טלוויזיות ענק במחיר נגיש.

הטלוויזיה מדגם 55CAUHDN היא בגודל 55 אינץ' ומציעה שלל יכולות המגיעות על גבי מערכת Android TV בגרסה 9.0 Pie. בין היא מגיעה עם המסייעת Google Assistant באופן מובנה המסוגלת לקבל פקודות קוליות לשליטה על הטלוויזיה זאת לצד היכולות המוכרות כמו קבלת מידע, שליטה בבית חכם ועוד. מלבד זאת, הטלוויזיה כוללת גם Chromecast מובנה להזרמת תכנים ממקורות שונים וכן גישה לחנות ה-Play Store, שם אפשר למצוא את שלל האפליקציות להזרמת תוכן כמו YouTube, Netflix או Amazon Prime ואחרות.

Image result for Nokia’s new 55-inch"

בפנים, Nokia TV מבוססת על מעבד מרובע ליבות עם 2.2 גיגה-בייט זיכרון עבודה ו-16 גיגה-בייט לאחסון פנימי. היא מציעה חיבורי  WiFi ו-Bluetooth וגם שלושה חיבורי HDMI. יש לה רמקולים מובנים מבית JBL ופאנל LED תומך 4K ו-Dolby Vision ותכני HDR, בזווית צפייה של עד 178 מעלות.

בדומה לטלוויזיה של מוטורולה, נוקיה הפינית תרמה למוצר בעיקר את שם המותג וכי היא מיוצרת בלעדית על ידי רשת הכל בו Flipkart. מחירה יעמוד על כ-590 דולרים (כ-2100 שקלים) ותחל להימכר ב-10 בדצמבר בהודו.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.