למרות תעסוקתה הרבה עם מכשירי ה-Windows Phone, נוקיה מוצאת זמן לחלום על מכשירי העתיד ולצייר לנו עולם סלולרי מיוחד במינו. בסרטון וידאו שהפיצו במרכז הפיתוח של נוקיה החוגג 25 שנה, מציגים את Nokia GEM, מכשיר המביא קונספט למסך מגע רב כיווני המציג יכולת מגע מכל כיוון במכשיר.

על שם אבן מלוטשת ויוקרתית, ה-GEM עשוי כולו ממסך מגע כאשר הממשק והעיצוב יכול להשתנות כל הזמן המבטיח לנו להציג ולהתאים את המכשיר כרצוננו ולהשתמש בו מכל כיוון שנרצה. נוכל להציג על כל המכשיר מפה אחת גדולה ולסובב את המכשיר בהתאם, לשוחח אם איש קשר בצד אחד של המכשיר ואילו בצידו השני מוצגת פרסומת לעוברים ושבים, להציג סרגל אפליקציות וירטואלי בצידי המכשיר למעבר מהיר בין יישומים, להזיז חלונות מצד לצד ועוד עשרות שימושים מפתיעים המאפשרים לנו לנצל את מסך המגע הענק שאנחנו מקבלים.

אחד ממעצבי הקונספט אף אמר בבלוג של נוקיה כי ישנו אב טיפוס ראשוני של המכשיר במשרדי החברה, אם כי הוא אינו מוצר מוגמר שניתן להציגו לציבור. אם פרויקט שכזה אכן יצא לפועל, לבטח צריך להתמודד עם חדירה לפרטיות שכן הכל מוצג לכולם, ואין צורך לציין גם את שבריריות המכשיר ואורך חיי הסוללה, אך נחמד לפעמים לפנטז על דברים שיום עוד אחד יוכלו להתגשם.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.