השמחה הייתה מוקדמת מדי: חרף הדיווח על כך כי יצרנית הסלולר הפינית עתידה להיכנס חזרה למירוץ, נראה כי אין בכוונתה לעשות זאת, לפחות לא כעת.

שלשום (ו'), צוטט בכיר ממנהלי נוקיה בסין שטען כי היצרנית מתכוונת להיכנס חזרה לשוק הסלולר בתחילת שנה הבאה, וזאת לאור העובדה כי בסוף שנת 2015 אמור להסתיים הסכם המכירה של חטיבת המכשירים של נוקיה למיקרוסופט. בנוסף, כך צוטט הבכיר, מפעליה של היצרנית כמו גם מעבדות המחקר והפיתוח יועתקו למערב סין, משם תנווט ותנהל את עסקיה שיתמקדו כעת בייצור מכשירי אנדרואיד ושיווקם בתחילת 2016.

אך חלומות לחוד ומציאות לחוד: היום (ב'), בהצהרה שהוציאה נוקיה נטען כי הדיווחים המדוברים הינם שקריים ואין בכוונתה להיכנס חזרה למרוץ. "דיווחים אלה אינם נכונים וצוטטו באופן שגוי מבכיר בחטיבת Nokia Networks", כך נאמר. עם זאת, על -פי דבריה, נראה כי נוקיה אכן מתכוונת לחזור למירוץ בשלב כזה או אחר, שכן היא אינה שללה את הדברים באופן מוחלט והותירה אפוא פתח להתחלה חדשה באומרה "לפחות לא כעת".

מוקדם מדי לומר האם היצרנית, שנחשבה לגדולה ביותר טרום עידן הסמארטפונים, אכן "תחשב מסלול מחדש" ותיבנה למעשה מאפס טרם מכירתה למיקרוספט. כך או כך, ליצרנית הוותיקה תהיה וודאי תחרות קשה ביותר מול יצרניות גדולות בתחום שהחלו עם טרנד מסכי המגע כבר לפני מספר שנים.

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.