את האיכות הגבוהה של מצלמות מכשירי נוקיה כולנו מכירים, עוד בעידן פרה-האייפון נוקיה הצליחה לייצר מכשירים בעלי מצלמות איכותיות כגון ה-N95 של שלהי 2007, ה-N8 של 2010 ועד ל-808 PureView שמביא מצלמה ברזולוציה מדהימה של 41 מגה-פיקסלים. אך גם לפני-כן, נוקיה הייתה החברה הראשונה שיצרה סלולארי בעל מצלמה עוד בשנת 2002.

כעת פורסם כי הענקית הפינית רכשה את חברת Scalado שמתמחה בפתרונות צילום ובעלת טכנולוגיית לשיפור צילום דיגיטלי ונחשבת לאחת המובילות בתחום. טכנולוגיות של החברה מוטמעים בלמעלה ממיליארד מכשירים ברחבי העולם, כולל אלה של נוקיה. אחת התכונות המעניינות יותר שהחברה פיתחה היא ה-Smart Group Shot המאפשרת לבחור את התמונה הטובה ביותר לכל מצולם מבין מספר תמונות צילום קבוצתי.

הטכנולוגיה החדשה כבר הוטמעה בסדרת מכשירי ה-Lumia של החברה בעדכון המכונה  Camera Extras שהגיע כבר בחודש שעבר יחד עם עוד מספר תכונות מרכזיות כגון צילום רצף מהיר, טיימר לצילום עצמי, צילום פנורמה וכן את כלי הצילום Smart Group Shot מבית Scalado. את תוצאות הרכש של החברה נראה עוד יותר במכשירי Windows Phone הבאים, היכן שנוקיה תחפש להיות שונה ממתחריה . החברה כבר אישרה בעבר כי טכנולוגית ה-PureView תגיע גם למכשירי Lumia אשר יספקו איכות צילום יוצאת דופן לסדרת ה-Windows Phone. אנחנו כבר לא יכולים לחכות לתוצאות שיתוף הפעולה המסקרן.

וידאו: יכולות הצילום במכשירי Lumia