נראה כי שבוע מוצלח למדי עבר על נוקיה (Nokia). לאחר שחשפה בתערוכת MWC את סדרת ה-X החדשה המיועדת לשוק הבינוני, שלושת המכשירים הראשונים מתוצרתה שפועלים תחת מערכת ההפעלה אנדרואיד (Android), טוענים כעת בחברת כי מרבית יישומי מערכת ההפעלה אנדרואיד כבר עובדים על מכשיריהם החדשים.

מיד לאחר שחשפה לאוויר העולם את מכשיריה החדשים, שחררה נוקיה הצהרה סגורה לכל מפתחי פלטפורמת מערכת ההפעלה אנדרואיד, לפיה רוב יישומי חנות ה-Play נבדקו על ידם ועובדים כראוי על סדרת המכשירים החדשה. עוד טענה החברה, כי אחוז קטן מהיישומים אינם מותאמים במלואם ויצטרכו לעבור שינוי וליטוש קל למדי לטענתה, על מנת להתאים אותם לחנות היישומים שברשותה.

nokia

על מנת לבצע את ההתאמה, שחררה החברה הפינית כלי פיתוח מיוחדים המיועדים למפתחי האנדרואיד, הבודקים האם היישום הספציפי מותאם לעבוד על מכשיריה החדשים או לא. בכל מקרה, כך נטען, יידרשו לכל היותר שמונה שעות על מנת להתאים את האפליקציה ולשגר אותה ישירות לחנות.

נציין, כי סדרת המכשירים החדשה מריצה את מערכת ההפעלה אנדרואיד וכוללת למעשה את אריחי החלונות והממשק של Windows Phones, אך עברו התאמה משמעותית מבית נוקיה על מנת שיעבדו כראוי. למעשה, חברת נוקיה בחרה לקרוא למערכת החדשה בשם Nokia X OS. כפועל יוצא מכך, הסירה החברה את שרותי הרשת של גוגל במערכת הפעלה זו.

מעניין יהיה לראות כיצד תתמודד סדרת המכשירים החדשה מבית נוקיה, ומה יהיה מהלכיה הבאים של החברה הפינית על סף השלמת רכישתה בידי מיקרוסופט.