אילן גרינבאום, מנכ"ל נוקיה בישראל

אחרי שראיינו את בכיר נוקיה, טרו אויינפרה, שוחחנו עם הנציג המקומי, אילן גרינבוים, מנכ”ל נוקיה ישראל והשפעת המהלך של נוקיה-מיקרוסופט על השוק הישראלי.

כיצד אתה רואה את המהלך המשותף עם מיקרוסופט?

“אלו שתי חברות עם יתרונות ענקיים, כל אחת בתחומה. לנוקיה יש את החומרה, התוכנה, יכולות הניווט, ההפצה וכמובן מותג על בתחום הטלפונים הסלולריים. למיקרוסופט יש מערכת הפעלה חדשה ומתקדמת ועד ליישום המיזם תהיה משודרגת עוד יותר.

שימוש במנוע החיפוש המצוין שלה (Bing), והשילוב של חנות האפליקציות OVI של נוקיה, תהיה סינרגיה מדהימה, אך זה ייקח עוד קצת זמן עד שהדברים יבשילו, וכשזה יקרה – זה יהיה מהלך נכון. הכל תלוי ביישום של שתי החברות. הוא לא יהיה פשוט, אך אם יבוצע נכון אנחנו נראה דברים מעניינים מאוד.

כיצד תתמודדו עם אהדת הקהל למכשירי האנדרואיד והאייפון, הרי Windows Phone לא מוכרת כלל בשוק הישראלי ומיקרוסופט לא עשתה דבר כדי לשפר זאת?

“לא לשכוח שהצרכנים קונים מותג. 99,9 אחוז מהצרכנים קונים את המותג והמוצר ולא מערכת ההפעלה. אם המערכת טובה, לא תהיה בעיה להתחבר אליה ולאהוב אותה. בסופו של דבר הצרכן קונה נוקיה ולכן אני לא צופה בעיה עם זה, וליהפך. אנחנו נהפוך את Windows Phone למערכת ידידותית יותר ואהודה.”

נדמה כי החברות בארץ משקיעות באפליקציות לאייפון ופחות לשאר המערכות, כיצד אתם מקדמים את פיתוח האפליקציות ל-OVI?

קרא עוד:  המפות של גוגל יציגו מד מהירות ויזהירו מפני סכנות בדרך

“עשינו מספר כנסי מפתחים שהיו הגדולים באירופה. יש הרבה מודעות לפיתוח אפליקציות על ה-OVI, ומדי יום עולות עוד ועוד אפליקציות בעברית.”

האם ההשקה המאוחרת של ה-N8 בישראל לא פגעה במכירות?

“אכן היא פגעה בנו, ולמרות זאת הביקושים גדולים מאוד. יש באזז גדול אצל הצרכנים והמון התעניינות, וזהו מכשיר המולטימדיה הטוב שיש.”

ומה אנחנו הולכים לראות בהמשך?

“בהמשך השנה אנחנו נשיק את ה-Nokia E7 בעל מקלדת מלאה למגזר העסקי והפרטי, ונוקיה עוד צפויה לספק מספר עדכונים משמעותיים למערכת הסימביאן שישדרגו אותה מקצה לקצה.”

הכותב היה אורח של חברת יורוקום, נציגת נוקיה בישראל.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.