כשחושבים על מסך הנעילה של מכשירי המגע עולה לנו בראש משהו בסיסי למדי שמציג לנו שעון, תאריך, אפשרות פתיחת המכשיר ואולי אפילו רישום לשיחה שלא נענתה או תצוגה מקדימה להודעת SMS.  אבל זה לא חייב להיות כך, כשלא מעט תוספים מאפשרים לנו להעשיר את מסך הפתיחה אם זה במכשירי אנדרואיד, אייפון ועכשיו גם בסימביאן.

Nokia Beta Labs חושפים ממשק חדשני למכשירי הסלולר שלה. הממשק בשם “בועות” ( Bubbles) מאפשר לבצע משימות שגרתיות במכשיר הסלולר בזמן שהוא נעול ולחסוך זמן. הבועות יופיעו לכם כאשר תלחצו על כפתור הראשי (ב-N8 לדוגמה) ויציג לכם מספר בועות לפעולות שונות. אם תרצו לדוגמה לחזור לשיחה שפספסתם, פשוט גררו את הבועה עם סמל הטלפון האדום לבועה החדשה שתופיע המסמלת ביצוע שיחה. באותה הצורה תוכלו לשלוח הודעה, לשלוט בנגן או להפעיל את הפנס.

את הרעיון המגניב הזה תוכלו להוריד מכאן רק למכשירי Symbian^3, המוכרים בשם N8, ו-C7 הנמכרים בארץ. צפו בוידאו בהמשך.

עדכון Symbian 1.1
היום נוקיה שחררה את העדכון הראשון למערכת ה-Symbian^3, שמעתה נקראת רק "Symbian". העדכון בגרסה 1.1 אינו מחדש הרבה ובא לתקן מספר באגים קיימים ושינויים קטנים, כאשר בעלי ה-N8 יקבלו גם עדכון לתוכנת ה-Quick Office וכן מספר משחקים שתוכלו להוריד חינם מה-Ovi Store כדוגמת
Need for Speed Shift ו-Real Golf. אם ברשותכם מכשיר N8 ,C7 ו-C6-01 תוכלו להוריד את העדכון דרך עדכוני המכשיר או דרך תוכנת Ovi Suite בעוד מספר ימים שישוחרר העדכון בהדרגה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.