סמארטפון תוצרת נוקיה

מוקדם יותר השנה דובר על כך כי נוקיה (Nokia), צפויה לחזור בקרוב לעסקי הסלולר ויש שהעריכו כי המהלך לא יתרחש לפני 2017. עתה, אם אכן הדברים נכונים, אנחנו עתידים לראות עוד מוקדם מהצפוי שני חדשים תחת המיתוג של נוקיה.

על פי הדיווחים, תציג היצרנית הפינית תציג את שני מכשירים כבר עד סוף השנה הנוכחית ואלו יזכו למפרט מעודכן. כך השמועות טוענות כי אלו יהיו עם מסך בגדלי 5.2 ו-5.5 אינץ' ברזולוציית Quad HD המיוצרים מגוף אלומיניום ממקשה אחת – שבהחלט לא אופייני לחברה המאופיינת בעיצוב מסורתי במכשיריה האחרונים תחת ידיה של מיקרוסופט (Microsoft).

עוד נאמר כי שני מכשיריה של נוקיה ירוצו על בסיס ערכת השבבים Snapdragon 820 מתומן הליבות של היצרנית קוואלקום (Qualcomm) ויתהדרו במצלמה אחורית ברזולוציה 22.6 מגה-פיקסל "שתקבלנה את מגע הקסם של היצרנית על בסיס ניסיון ומחקרים של שנים". כמו כן, ייתכן וזוג המכשירים יהיו עמידים במים ואבק בתקן IP68 – כדוגמת מכשירי הדגל של סמסונג (Samsung) כפי שהתמונות שהודלפו מוקדם יותר רמזו. מערכת ההפעלה היא אנדרואיד כמובן, בגרסת 'נוגט'.

כזכור, הקאמבק של נוקיה לשוק הסלולר הוא בעקבות הסכם השימוש במותג מול מיקרוסופט המסתיים בסוף השנה הנוכחית. על המכשירים תהיה אחראית חברת HMD Global שתחזיק בזכויות השימוש במותג וזו שתייצר את המכשירים החדשים.