בדיוק כפי שהבטיחה לנו בימים האחרונים, לפני שעה קלה הכריזה נוקיה בבלוג שלה על גרסתה הבאה של מערכת ההפעלה סימביאן, Belle. בל היא הגרסא שאמורה להביא את מערכת ההפעלה הוותיקה של נוקיה לרמה שתאפשר לה להתחרות עם מכשירי אנדרואיד, ומרשימת החידושים וסרטון ההדגמה ניתן להתרשם שהיא אכן שאבה מהמתחרה לבית גוגל לא מעט השראה:

מסך הבית: מספר המסכים הזמינים עלה מ-3 ל-6, שעתה ניתן לבחור עבור כל אחד מהם רקע שונה (במקום הרקע הנגלל באנדרואיד). על כל מסך אפשר למקם קיצורי דרך או ווידג'טים ע"י לחיצה ארוכה על מקום ריק ובחירה מתוך רשימה. הווידג'טים בגרסא זו שודרגו באופן משמעותי, ותומכים בחמישה גדלים שונים, רקע שקוף ושינוי גודל הווידג'ט. בנוסף, נוספה תמיכה ב"מתגים" – ווידג'טים שלחיצה עליהם מפעילה או מכבה תכונות מסויימות.

ממשק: הסרגל התחתי של מסכי הבית עוצב מחדש בדומה לזה של מכשיר ה-N9 מבוסס ה-MeeGo, והתפריט הוחלף ברשימת אפליקציות, בדומה לשאר מערכות ההפעלה המודרניות. בקצה השני של מסך הבית, שורת ההתראות הוחלפה באחת דומה למדי לזו האנדרואידית, ועתה היא כוללת מידע על שיחות והודעות חדשות, כמו גם שורת מתגים להפעלה וכיבוי של תכונות שונות כגון WiFi, בלוטות' וצלצולים. מסך הנעילה קיבל תכונות דומות לאלו של עמיתו ממערכת ההפעלה Windows Phone, ועתה הוא מציג התראות על שיחות שלא נענו, הודעות ומיילים חדשים וגם אירועים ביומן, ומאפשר התאמה אישית של הרקע. ממשק ריבוי המשימות גם הוא שופץ, ועתה מוצגות האפליקציות הפעילות בצורה גדולה וברורה המאפשרת הצצה לכל אחת מהן תוך כדי רפרוף על רשימת המשימות.

קרא עוד:  אנדרואיד 10 הגיעה למשתמשי Galaxy S10 בישראל

במסגרת שיתוף הפעולה של נוקיה עם מייקרוסופט, כוללת Belle חבילת אפליקציות עסקיות של מייקרוסופט, ביניהן ניתן למצוא את יישום הצ'ט Lync, יישומי מייל ושיתוך וגם PowerPoint Broadcaster.

לקינוח, התמיכה ב-NFC, שנוקיה היתה הראשונה למנף עם יציאת Angry Birds לסימביאן, הוטמעה עמוק יותר במערכת, ומאפשרת הרבה יותר פעילויות מול מכשירים תומכים ללא צורך בכניסה מראש לתפריטים ייעודיים.

עם המערכת החדשה הוצגו גם שלושה מכשירים חדשים וייחודיים. הראשון הוא Nokia 700, מכשיר המגע האחיד הקטן בעולם (כלומר: אם לא מחשיבים את Xperia Mini Pro, הכולל מקלדת נשלפת). גודלו 110×50.7×9.7 מ"מ ומשקלו 96 גרם בלבד, שלתוכם נדחסים מעבד 1GHz, זיכרון מובנה של 2GB עם חריץ הרחבה לכרטיסי MicroSD, מסך ClearBlack AMOLED בגודל 3.2 אינצ' מצופה זכוכית Gorilla, מצלמה אחורית בעלת חיישן 5 מגה-פיקסל ומבזק LED וכל סוגי הקישוריות הרגילים. הוא עשוי מחומרים ידידותיים לסביבה וניתן למחזור, וצפוי להגיע לשוק ברבעון הנוכחי, במחיר של 270 אירו לפני מסים וסבסוד ובארבעהה צבעים (אפור, כסוף-לבן, כחול וסגול).

המכשיר השני הוא Nokia 701, המעוצב בדומה ל-C7, וגולת הכותרת שלו היא מסך ה-ClearBlack מסוג IPS, שלטענת נוקיה הוא הבהיר בעולם. גודלו 3.5 אינצ' והוא מצופה Gorilla Glass, ומאחוריו פועם מעבד 1Ghz עם מאיץ גרפי חדש עם פי 4 זיכרון פנימי מדורות קודמים של מכשירי נוקיה. מאחור נמצאת מצלמת 8 מגה-פיקסל עם מבזק LED, ומלפנים מצלמה לשיחות וידאו. 8GB זיכרון פנימי וחריץ הרחבה נוכחים גם הם, בנוסף לכל סוגי הקישוריות. ולכל זה מתלווה סוללה עם זמן דיבור של 17 שעות (שיא עולם ככל הידוע לנו). על כל זה תשלמו בתצורה – עוביו של המכשיר כמעט 12 מ"מ, ומשקלו 131 גרם. גם הוא צפוי לצאת עוד ברבעון הנוכחי, ולעלות 290 אירו לפני מסים וסבסוד. הצבעים: שחור מתכתי, גסוף בהיר, סגול ולבן.

קרא עוד:  וואווי חשפה את סדרת Nova 6 עם מצלמת הסלפי הטובה בעולם

המכשיר השלישי והאחרון הוא Nokia 600, שייחודו הוא הרמקולים החזקים. המכשיר, שעיצובו מזכיר את מכשירי המוסיקה הקודמים 6800 ו-X6, יורש את מותג המולטימדיה של החברה, ומצוייד ברמקול בעל עוצמה של 106phon (סרגל למדידת עוצמת רעש; העוצמה בדציבלים אמורה להיות דומה למדי), כמו גם במשדר FM מובנה להשמעה של המולטימדיה דרך מערכת סאונד קרובה. הוא מכיל מעבד 1GHz, מסך בגודל 3.2 אינצ' ורזולוציה של 640×360 פיקסלים (nHD), זיכרון מובנה של 2GB, מצלמת 5 מגה-פיקסל עם מבזק LED וסוללה המספיקה ל-15 שעות דיבור. כמו שני עמיתיו, הוא צפוי להגיע במהלך רבעון זה, במחיר מפתה של 180 אירו לפני מסים וסבסוד ובצבעים שחור, לבן, ורוד ולימון (ירוק-צהוב).