נוקיה (Nokia) בראשותה של HMD Mobile הצליחה בשנה שנייה ברציפות, לגרום לבאי התערוכה בברצלונה להסתקרן משלל המכשירים החדשים שהוכרזו. אמנם טלפון ה"בננה" Nokia 8118, תפס לא מעט כותרות, אבל גם שאר מכשיריה של היצרנית היו מסקרנים לא פחות.

הבשורה אולי המשמעותית ביותר מנוקיה היא כי כל מכשיריה שיושקו מעתה יהיו חלק מפרויקט Android One של גוגל (Google), המבטיח עדכונים רציפים ומהירים במיוחד. גם כיום החברה מצליחה לשחרר עדכונים מהר יחסית והייתה מבין הראשונות להשיק את גרסת האנדרואיד 'אוראו' ל-Nokia 8 של שנה שעברה.

בתערוכת הסלולר MWC 2018, הציגה נוקיה את Nokia 7 Plus, Nokia 8 Sirocco ו-Nokia 6. ה-Sirocco הוא כעת מכשיר הדגל של נוקיה המגיע עם שבב Snapdragon 835 עם 6 גיגה-בייט זיכרון עבודה, מסך 5.5 אינץ׳ באיכות 2K הגולש לצדדים ומערך צילום כפול. גם Nokia 7 Plus מצויד במערך עדשות כפול, אך במקרה הזה המערכת על שבב היא Snapdragon 660 והמסך הוא 6 אינץ' ביחס היבט רחב. Nokia 6 מהדורת 2018 מגיע עם אותו שבב ומסך 5.5 אינץ' Full HD, זיכרון 3 או 4 גיגה-בייט ומצלמה 16 מגה-פיקסל.

לצידם הציגה החברה גם את Nokia 1, המכשיר הראשון שלה המבוסס על מערכת ההפעלה Android Oreo Go Edition שהוא גם הזול ביותר שיש לה כיום – 85 דולרים בלבד. עליו תוכלו לקרוא כאן בהתרשמות הראשונה שלנו.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.