במלחמת הפטנטים יש גם הסכמי שלום: רק לאחרונה סמסונג חתמה עם גוגל על הסכם ארוך טווח לטיפול בסוגיית הפטנטים בין השניים, כעת גם HTC ונוקיה חתמו בניהם על הסכם דומה, זאת לאחר תביעות הדדיות בשנתיים האחרונות.

על פי פרטי ההסכם, היצרנית הטיוואנית תשלם לנוקיה כדי לסיים את סכסוך הפטנטים בין השניים ולמנוע אפשרות שמכשירי HTC  יופסקו להימכר בארה”ב, זאת מספר ימים לפני המשפט הגורלי וההחלטה של ITC אשר הייתה צפויה לפסוק בנושא לאחר תביעתה של נוקיה.

“HTC תשלם לנוקיה ותשתף עימה פעולה בתיק הפטנטים שלה בתחום ה-LTE וכן חיזוק הרישוי של נוקיה בתחומים נוספים” כך אמרה HTC, אולם היא לא חשפה את התנאים המסחריים בהסכם וכמה היא תשלם.

“אנחנו מאוד שמחים שהגנו להסכם פשרה ושיתוף פעולה עם HTC,  זהו רישיון ארוך שנים לסטנדרטים של נוקיה בפטנטים חיוניים”, אמר פול מילין, ראש הקניין הרוחני בנוקיה.

HTC הצליחה לאחרונה לזכות באחד מהמאבקים כאשר בית המשפט בגרמניה דחה את תביעתה של נוקיה במחלוקת הקשורה לקבלת שיחות בזמן ביצוע עדכון אוטומטי (OTA), לפני כן נוקיה רשמה מספר ניצחונות כנגד HTC כך שבהחלט טוב שקרב פטנטים נוסף מגיע לסיומו.

צילום:  clintonjeff cc flickr

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.